Relax Oriental: relaxujte s mobilem (recenze iOS aplikace)

Reklama

Programů a her na odreagování najdete na všech mobilních platformách spousty. Ale co aplikace, které se opravdu snaží o to, abyste relaxovali? Určitě jich existuje víc, momentálně mne ale napadá pouze tato. Stáhnul jsem si ji víceméně náhodou a byl spíše skeptický, výsledek ovšem překonal mé očekávání.

Základním prvkem programu (a víceméně jediná část, kterou opravdu využívám) je nabídka nejrůznějších melodií. Zapomeňte ale na duchovní hudbu nebo vánoční koledy, přesnější než melodie by asi bylo nazvat je pouze zvuky. Je jich třicet osm a najdete mezi nimi kvákání žab, zvuk padajícího deště, tropickou bouři, hluk ulice, vyzvánění zvonů, zvuk větráku, velryb a mnoho dalšího. Každý zvuk je zajímavý a opravdu uklidňuje. Pokud se nacházíte v hlučném prostředí a prostě potřebujete na chvíli vypnout, pustíte si do sluchátek libovolný zvuk a posloucháte. Délka všech zvuků, nebo chcete-li melodií, je nekonečně dlouhá, takže se nemusíte starat o jejich přepínání. Trochu nešťastné mi jen přijde, že autoři vás klidně nechají mít zvuky puštěné dva současně. V menu aplikace nejde úplně rychle najít, co vlastně hraje a co ne. Ale zase kombinace cvrčků a šumění větru nezní vůbec špatně (každý ze zvuků může mít vlastní hlasitost). Několik přednastavených kombinací najdete i v oblíbených položkách.

Pokud ve vás podobné zvuky vyvolávají spíše podráždění, Relax Oriental pro vás má i další možnosti. Můžete si pustit vysokofrekvenční tóny s různou výškou Hz a u toho si třeba prohlížet uklidňující obrázky (ty jdou ostatně zkombinovat i s hudbou).

Aplikace dále nabízí budík (ale ten mne vždy spíše uspával), zapnout si také můžete pěkné hodiny přes celý displej.

I když vám aplikace možná nepřipadá nijak úžasná, po vyzkoušení dost pravděpodobně změníte názor. Nestrávíte u ní hodiny, ale najdou se okamžiky, kdy budete rádi, že ji máte.

Cena: 2,39 dolarů

Freeware varianta: ano

Operační systém: iOS 3.2 a vyšší

 

Reklama