Asus Transformer Pad Infinity: když chcete klávesnici [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Tablet od Asusu patří mezi špičkové stroje, které jen tak nenajdou konkurenci. Asus pohání 4jádrový procesor s taktem 1,6 GHz a 1 GB vnitřní paměti. Čipset nVidia Tegra 3 to vše podtrhuje. Testovaný model měl 64GB vnitřní paměť na SSD disku. Z datové konektivity marně hledejme 3G modul, tady se vše opírá o Wi-Fi. Pro mobilní připojení tak musíte využít Wi-Fi hotspot v mobilu nebo pátrat po Wi-Fi v okolí.

AsusTransformer_1AsusTransformer_2AsusTransformer_3AsusTransformer_4

Prostředí Android 4.0.3 se brzy změní aktualizací na 4.1 Jelly Bean, zatím tablet aktualizaci nenabídnul. Notoricky známé prostředí Androidu je vkusně obohaceno o doplňky od Asusu. Asi nejvíc pozornosti strhává právě widget počasí, v zásobě je efektní upozornění na e-mnaily, zobrazení běžících úloh, aktuálního času a stav baterií v klávesnici a tabletu. Průzkumem aplikací objevíte možnost přihlášení ke cloudu Asusu s kapacitou 8 GB.

AsusTransformer_5AsusTransformer_6AsusTransformer_7AsusTransformer_8

Ovládání tabletu s připojenou klávesnicí je pohodlné, občas dotykem, občas klávesami (třeba při čtení dlouhých stránek a dokumentů rolujete šipkami). Moc nechápu klávesu se zámkem, když slouží jen pro zámek, nikoliv pro odemknutí, to už musíte sáhnout na displej.

AsusTransformer_9AsusTransformer_12AsusTransformer_10AsusTransformer_11

V základní výbavě najdete nejnutnější aplikace, mezi něž patří budíky, kalendář, aplikace od Googlu včetně map a navigace. Také nechybí čtečka Kindle a prohlížeč internetu standardní i Chrome. Na práci s dokumenty tu máme Polaris Office. Chod tabletu je většinou bleskový, občas ale dojde k nějakým zásekům. Třeba spuštění vyhledávání Googlu pár sekund trvá, taky se může cukat Chromě při procházení. Při využití USB flash disku pracuje tablet bezchybně.

AsusTransformer_13AsusTransformer_14AsusTransformer_15

Vhod přijde nastavení od Asusu pro úsporu energie, kdy se mohou vypnout datové přenosy ve spánku. Výkon systému se dá volit pro úsporu, vyvážený chod nebo normální režim. O stavu baterií informuje buď widget, nebo ukazatel v informační liště.

Pokud byste chtěli s tabletem fotit, není problém. Výsledky jsou více než dobré a potěší kvalitní 1080p video se zvukem. Vnitřní paměť 64 GB vám bude dlouho postačovat i při ukládání mnoha multimédií.

AsusTransformer_foto_1AsusTransformer_foto_2AsusTransformer_foto_3AsusTransformer_foto_4

Ukázkové video

Závěr

Asus Transformer Pad Infinity je nepochybně kvalitní tablet. Spojení s klávesnicí je skvělou záležitostí, velký dojem udělá navýšení výdrže o další dlouhé hodiny. Tablet je vybaven bytelnou konstrukcí z kovu, i když se může trochu znečistit otisky. Někoho může zamrzet absence 3G slotu, taky bych uvítal microUSB konektor na nabíjení a spojení s PC.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama