Počasí v mobilu: nenechte se překvapit sněhem!

Reklama

Aplikace s aktuálním počasím nad Českou republikou se bude hodit nejen silničářům. Sledujte na displeji odrazy ze srážkových radarů a nevjedete omylem do bouřky. Máme aplikace pro iOS, Android i Windows Phone.

CHMI Meteoradar (Windows Phone)

Na mapě, která se dá přibližovat, vidíte aktuální stav srážek. O jejich síle vás informuje stupnice na pravém boku displeje. Přehrát si můžete pohyb oblačnosti za poslední hodiny, nastavit se dá počet snímků, interval mezi nimi i rychlost animace. K dispozici je i panel s živým náhledem.

Odkaz na stažení

iRadar CZ (iOS)

iRadar CZ je velmi podrobná aplikace, kde si můžete k zobrazení aktuální oblačnosti nastavit spoustu dalších údajů. Aktuálně se nejvíc hodí zobrazení výstrah před prudkými bouřemi, na vybraná místa se také můžete podívat pomocí webkamer. Opět se dá měnit rychlost animace i počet snímků, změnit typ mapy, rychle zaměřit svoji polohu či automaticky stahovat nová data. Kdo hledí na jejich množství, jistě využije možnosti upravit snímkování podle aktuálního datového připojení.

Odkaz na stažení

Meteor – meteoradar ČHMÚ (Android)

Pro operační systém Android existuje spousta podobně zaměřených aplikací, nám se ale zalíbil jednoduchý Meteor. Opět si můžete upravit vzhled mapy, rychlost animace bouřkového vývoje a počet snímků, výbornou vlastností je ovšem odhad budoucího vývoje. Sice bez záruky, ale kdo jiný než ČHMÚ by to už měl počítat. Součástí aplikace je také widget s malým náhledem mapy.

Odkaz na stažení

Reklama