Audioteka: poslechněte si knihu (aplikace)

Reklama

V dnešní době už je docela běžné, že místo čtení knížky si ji v některých případech můžete poslechnout jako tzv. audioknihu. S následující aplikací si budete moci tento typ knih jednoduše a snadno stahovat do svého mobilního telefonu.

Aplikace je propojená se stejnojmennými internetovými stránkami. Pokud se rozhodnete knihy také nakupovat, musíte si na stránkách zařídit svůj uživatelský účet. To jde ostatně provést i přes prostředí aplikace.

Protože jsou audioknihy docela objemné, uvítal jsem v nastavení možnost stažení jen prostřednictvím Wi-Fi. Aplikace také zvládá začít knihu přehrávat ještě v době, kdy se její zbývající části stahují.

Většina programu Audioteka je věnována co nejpřehlednějšímu rozdělení knih, vzhledem k tomu, že jich je kolem jednoho tisíce už se podobné dělení docela hodí.

Na úvodní stránce tak můžete hledat jen mezi novinkami a bestsellery. Rychle se také dostanete ke svým knihám. Použít můžete i celkové vyhledávání nebo vstoupit do katalogu se všemi knihami, kde se nachází jejich další dělení. Hodně důležitou záložkou jsou kapitoly zdarma, u spousty knih si můžete před jejich pořízením pustit ukázku a ohodnotit, nakolik se vám namluvení líbí.

Konkrétní knížky nabízí základní informace i celkem podrobný popis jejich děje. Užitečná je informace o délce knihy, doplnil bych ji ještě velikostí samotné knihy. Mnohem zřetelněji by také mohla být uvedena cena o čtyřech různých typech platby (nejčastěji se asi bude využívat platební karta nebo premium SMS) se také jen tak nedozvíte. O nákupu vás ale možná přesvědčí i uživatelské recenze u každé z knížek.

Audioteka je určitě povedenou aplikací a čím více knih bude obsahovat, tím lépe pro uživatele. Nezanedbatelnou výhodou je i rozšíření na více mobilních systémů, na iOS ji hledejte pod jménem iAudioteka

Operační systém: Android 2.1 a vyšší, Windows Phone 7.5 a vyšší, iOS 3.0 a vyšší

Cena: freeware

Odkaz na stažení: Android, Windows Phone, iOS

Reklama