Audiotéka: poslouchejte knihy v mobilu

Reklama

Česká služba Audiotéka umožňuje poslouchat v mobilu či počítači audioknihy nebo rozhlasové hry. Celkově nabízí 7 milionů minut mluveného slova.

Kompletní nabídku najdete na webu www.audioteka.cz nebo v mobilní aplikaci, která je k dispozici pro operační systémy Android, iOS i Windows 10. V nabídce můžete vyhledávat podle názvu nebo procházet jednotlivými kategoriemi. Audiotéka vám samozřejmě nabízí knihy, které by vás podle jejího názoru mohly zajímat.

V nabídce jsou jak audioknihy, tak rozhlasové hry. Rozdíl je především v tom, že audiokniha je načtena jedním hercem, zatímco rozhlasová hra neodpovídá knize slovo od slova, ale jedná se o jakousi dramatizaci. Dejte pozor, ne všechny knihy jsou načteny celé, některé mají zpracováno jen pár kapitol.

Vybranou knihu můžete zaplatit kartou nebo z kreditu / vyúčtování svého mobilního telefonu, dále pak přímo přes aplikační obchod díky nákupům v rámci aplikace. Před koupí si můžete poslechnout část knihy zdarma, takže se můžete předem rozhodnout, jestli vám zvolený hlas a tempo čtení vyhovují.

Zakoupené audioknihy se uloží na takzvanou Poličku, odkud si je můžete kdykoliv přehrát. Polička je po přihlášení synchronizovaná mezi mobilem a počítačem, je tedy jen na vás, kde budete své knihy poslouchat. Většina knih je navíc rozdělena do několika souborů a vy se rozhodnete, zda chcete stáhnout všechny nebo jen některé.

Na poslech knihy máte libovolný čas, kniha na poličce zůstává jednou pro vždy. V mobilu funguje poslech bez problémů i na pozadí a zajímavá je funkce na poslech před usnutím. Nastavíte si určitý čas, po jehož uplynutí přehrávač knihu vypne. Pokud předtím ale mobilem zatřesete, oba poslechu se prodlouží.

Audiotéka získala v rámci soutěže WebTop 100 ocenění pro nejlepší mobilní aplikaci.

Reklama