Aukce kmitočtů startuje, do konce roku bude jasno

Reklama

Český telekomunikační úřad vyhlásil aukci volných frekvencí vhodných pro potřeby mobilních operátorů. Do 10. září se mohou zájemci hlásit o účast v aukci, která proběhne do konce roku 2012. Ještě letos bychom tak měli mít jasno, jací noví operátoři na náš trh vstoupí.

Finální podmínky aukce po zapracování všech připomínek zveřejnil ČTÚ 12. července, což je také den, kdy oficiálně vyhlásil aukci volných frekvencí. Do 10. září 12.00 mohou současní i budoucí operátoři projevit svůj zájem o účast v aukci. Hned následující den, tedy 11. září v 9.00 proběhne v budově ČTÚ pod dohledem notáře kontrola přihlášek.

Operátoři, jejichž přihlášky splní veškeré formální náležitosti, budou oficiálně pozváni do aukce. Poté bude následovat fáze školení všech účastníků zahrnující i několik pokusných aukcí „nanečisto“. Ještě do konce roku pak proběhne ostrá aukce frekvencí, na počátku roku 2013 pak ČTÚ vydá rozhodnutí o přidělení získaných rádiových kmitočtů a vyzve vítěze k zaplacení příslušné ceny.

Pro nás z toho vyplývají dvě zajímavé věci: již v druhé polovině září budeme přesně vědět, kdo má zájem o vstup na český trh, a koncem roku budeme mít jasno, komu se to nakonec podařilo.

Reklama