Autokamera Transcend DrivePro 200 umí Wi-Fi [test]

Reklama

Mobilní hračku s podporou spojení s mobilem přes Wi-Fi jsme tu dlouho neměli. Autokamera Transcend to zvládá, samozřejmě nahraje vše podstatné při jízdě auta.

TranscendDrivePro200_5TranscendDrivePro200_6

Transcend DrivePro 200 je autokamera pro záznam jízdy a všeho dění kolem, tedy s výhledem objektivu 160 stupňů. Drobná kamera se dodává včetně nalepovacího držáku s utažitelným kloubem, osobně bych uvítal spíše klasickou přísavku. Nalepení na sklo nebo třeba zpětné zrcátko není moc komfortní.

TranscendDrivePro200_1TranscendDrivePro200_3

Kamera Transcend se vyznačuje 7 skleněnými čočkami pro skvělý obraz, podpora 1080p videa je samozřejmostí, tedy při rychlosti 30 snímků za sekundu. Kamera je vybavena G senzorem, automaticky tak nahrává dění kolem při zahájení jízdy, či v případě nehody.

TranscendDrivePro200_2TranscendDrivePro200_4

Součástí balení je rovněž 16GB microSD karta, je tak připravena pro okamžité použití. Rovněž nechybí napájení přes autozapalovač a několik metrů dlouhý kabel pro diskrétní montáž v interiéru. Kameru můžete napájet také z PC přes miniUSB konektor.

Transcend DrivePro 200 – jízda ve dne

Tělo kamery obsahuje zadní barevný nedotykový displej, ovládání využívá tlačítka pod ním. Jednoduchá orientace v menu nebrání snadnému nastavení, aktivaci záznamu data a času, zvuku, citlivosti G senzoru apod. Video se nahrává ve smyčce do vyčerpání kapacity, jednotlivé úseky mohou mít 1, 3, 5 min. Kamera zvládá záznam jízdy ve tmě, podívejte se na videa výrobce. My jsme natočili jednu projížďku po Brně, kvalita je na vysoké úrovni. V praxi kamera pracuje zcela nenápadně, po nastartování se zapíná s rozjetím, stále nahrává a ukládá na kartu záznam. Malá červená dioda indikuje záznam poblikáváním, zadní displej pohasíná po chvíli a nijak neruší.

TranscendDrivePro200_7TranscendDrivePro200_8

Transcend zabudoval podporu Wi-Fi a tak lze z kamery přenést obraz do mobilu s aplikací DrivePro, která je zdarma pro iOS a Android. Kamera vytvoří hotspot, k němu se stačí připojit a obraz se přenáší. Pouštět se dají nahraná videa, nebo rovnou koukat na aktuální obraz.

Parametry Transcend DrivePro 200

  • Velikost, hmotnost: 67 72 34, 84 g
  • Spojení: USB 2.0, miniUSB, Wi-Fi
  • Video: max. 1080p 30 sn./s, formát MOV
Transcend DrivePro 200 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Kameru můžu bez váhání doporučit pro kvalitní video a zachytávání zvuku, ovšem trochu zamrzí drobný nalepovací držák. Určitě poděkujete výrobci za paměťovou kartu, možná najdete využití pro podporu Wi-Fi spojení.

Transcend DrivePro 200 – noční jízda

Reklama