Autonavigace Nokia Autem: aktualizujte na novou verzi!

Reklama

Majitelé Lumií mohou aktualizovat navigační aplikaci Nokia Autem na vyšší verzi, která přináší vylepšení, po kterých jsme volali. Konečně se můžeme vyhnout placeným úsekům, zvolit typ trasy, dojet do cíle ekonomicky.

NokiaAutemUpdate_1NokiaAutemUpdate_2NokiaAutemUpdate_3

Nejnovější verze aplikace Nokia Autem nese číslo 3.1.0.3206 0.2.46.103, do naší Lumie 800 jsme aktualizovali prostřednictvím Marketplace. Přestože nám aktualizaci sám nenabídl, stačilo vyhledat aplikaci v seznamu a již se volba aktualizace ukázala. Můžete tedy postupovat stejně. Co je nového?

NokiaAutemUpdate_5NokiaAutemUpdate_6NokiaAutemUpdate_4NokiaAutemUpdate_7

Po výběru cíle spatříte nový pruh ikon, který ukazuje na parametry trasy, které máte nastaveny. Pokud na tento pruh klepnete, zobrazí se podrobnější nastavení trasy. Zcela nejvýše jsou možnosti: Rychlejší trasa, Kratší trasa a Ekonomická trasa. Pak následují položky s možností povolení/zakázání: Dálnice, Placené úseky, Trajekty, Tunely, Nezpevněné a Autovlaky. Konečně si tak můžete navrhnout, jestli se takovým cestám vyhnout či nikoliv. Při zakázání nějaké volby se pak v pruhu ikona zašedne. Trochu mi vadí, že během navigování již nemohu do tohoto nastavení vstoupit a případně něco povolit/zakázat. Aplikace pracuje jinak beze změn, je tu nadále možnost offline navigování.

O navigaci Nokia Autem jsme psali:

 

Reklama