Avitron V2.0: prožeňte holuby ve vzduchu RC modelem! [recenze]

Reklama

RC modely jsou skvělé hračky hlavně pro pány, a pokud vás nelákají autíčka, vrtulníky nebo letadélka, zkuste létajícího ptáka. Avitron vypadá jako živý a je rozený letec, máme pro vás další skvělý tip na dárek!

V redakci jsme se rozhodli odpočinout si od telefonů a psaní článků, vyrazili jsme do přírody prohnat křídla novince mezi RC modely. RC model ptáka Avitron V2.0 neumí nic víc, než elegantně létat tam, kam jej navedete prostřednictvím signálů z vysílačky.

Avitron V2.0 ve zkratce

 • Hmotnost: pod 9 g
 • Délka: 17 cm
 • Rozpětí křídel: 33 cm
 • RC vysílač: 2,4 GHz
 • Dosah: až 100 m
 • Doba nabíjení: 12 min
 • Doba letu: asi 7 min
 • Baterie v modelu: Li-Pol 40 mAh
 • Rychlost mávnutí: až 17× za sekundu
 • Amplituda křídel: 55°
 • Cena: 1 999 Kč, kupujte na www.rcguru.cz
 • Cena náhradních dílů: křídla 149 Kč, trup 179 Kč, ocasní plocha 89 Kč, Li-Pol akumulátor 199 Kč

V krabici kromě modelu ptáka dostanete náhradní křídla, vyvažovací pásky na nalepení na křídla, samozřejmě RC vysílačku, která je zároveň dobíjecí stanicí modelu. RC vysílačka vyžaduje 6 tužkových AA baterií, ty si musíte dokoupit, nebo ze šuplíku vytáhnete akumulátory.

Samotný model je velmi lehký, nemá ani 9 g. Je tedy jasné, že stačí závan větru a ptáček se snáší jeho směrem pryč. Výkon jeho křídel na vítr nemůže stačit, ale to nevadí, s modelem se dá létat i ve velké místnosti, tělocvičně, hale apod. Takových míst je kolem spousty.

Tělo modelu je vyrobeno z odolného materiálu s efektními malůvkami, takže ptáka skutečně připomíná. Uvnitř těla je schován výkonný motor a baterie, která se dobíjí přes konektor na vysílačce. Jednoduše model zaparkujete na vysílačku a za asi 12 min se dobije do plna, jak ukazuje dioda. Nabití postačí na asi 7 minut letu, i z našeho testu toto vyplynulo. RC vysílačka se s modelem spáruje, podle návodu spárujete i další RC modely tak, abyste se navzájem při společném letu nerušili. Na vysílači jsou dvě páčky, jednou řídíte výkon motoru modelu a rychlost mávání křídel. Druhým korigujete směr letu, ocasní plocha se vždy vrací do výchozí středové polohy. Pro zatočení třeba vícekrát ťuknou do směrové páčky.

Před letem se dá nastavit sklon ocasní plochy. Čím výše je, tím pomaleji a bezpečněji pták létá. Pro start stačí model hodit před sebe, jak vidíte na našem videu. Pro start je dobré použít maximální výkon mávání křídel, pak lze libovolně ubírat.

Avitron V2.0 – náš let

Model vydává hluk, i na desítky metrů o něm uslyšíte. S modelem jdou dělat různé kousky, můžete stoupat do nebe, stáhnout výkon motoru a jednoduše nechat plachtit dolů a jen řídit let směrově. Dá se létat těsně nad zemí, model nemá tendenci razantně padat dolů, jeho let je předvídatelný. Díky muší váze se nebojím, že by se model někdy rozbil. Přistání na trávě i betonu ustojí, lehce se snese, možná se trochu škrábne. Při pohledu z dálky model připomíná opravdového ptáka, tohle se povedlo. Cena modelu sice není nejmenší, ale pro pobavení poslouží dokonale.

Avitron V2.0 – let v tělocvičně

Reklama