Bad Piggies: nepodařený experiment Rovia (hra)

Reklama

Angry Birds už nejsou jenom hry, ale celý svět, ve kterém je herních titulů hned několik. Až dosud ale nikdy nechyběli jeho hlavní hrdinové, naštvaní ptáci. Bad Piggies tuto tradici ovšem mění. A bohužel to nebyl dobrý nápad.

Když Rovio oznámilo, že chystá další hru ze světa Angry Birds, kde budou tentokrát hrát hlavní roli zlodějská prasátka, bylo asi hodně fanoušků zvědavých, o co přesně půjde. Že se herní princip změní, bylo jasné, jen málokdo ale tušil, jakým směrem se hra vydá.

Nyní už je jasné, že tvůrci tentokrát moc invenční nebyli. Postavy převzali z Angry Birds a základní myšlenku ze své další hry, Amazing Alex. V Bad Piggies bude vašim úkolem postavit vozítko, naložit do něj prasečího zloděje a dojet na určené místo.

Zábava by měla pravděpodobně spočívat v tom, že se vozítko skládá z nejrůznějších částí, kromě kol a přepravní plochy tu jsou různé větráky pro pohyb určitým směrem, v dalších levelech se zase vznášíte za pomocí balónků…

Bohužel jsem ani po několika hodinách hraní neodhalil kouzlo tohoto titulu. Skládání vozítka mi připadalo nudné (i když dostupných součástek postupně přibývá), jeho pohyb většinou pomalý a špatně ovladatelný, plnění úkolů nezáživné. Jako podpásovka mi připadá i to, že řada levelů se nedá splnit na jeden pokus, aniž byste z nich dostali všechny možné bonusy, které ukrývají. Svoje vozítka tak musíte třeba i přestavět, abyste všechno zvládli. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby stavění bylo aspoň trochu zábavnější. Přesouvat ale jednotlivé součástky do připravených čtverečků a mnohdy systémem pokus/omyl zjišťovat, jestli se pohybuje k cíli, to zde prostě není zábavné. Kouzlo původních Angry Birds se zkrátka kamsi vypařilo.

Vše, čím okouzlují Angry Birds miliony hráčů po celém světě, mě v Bad Piggies chybí. Nejsilnějším dojmem z hraní je naprostá nuda.

Možná hru hodnotím až zbytečně přísně, svou roli hrají i nadměrná očekávání, které jsem měl. Většinové názory hodnotí Bad Piggies pozitivně, řada uživatelů ale zaujímá i výrazně negativní postoj. Jisté je, že takhle hra rozhodně nebude tak úspěšná jako Angry Birds.

Odkaz na stažení: Android, iOS

Cena: freeware (Android), 0,79 dolarů (iOS)

Reklama