BadaTV: pusťte si televizi v mobilu (recenze Bada aplikace)

Reklama

Sledovat televizní vysílání je zajímavou možností takřka u všech současných smartphonů. Stačí mít příslušnou aplikaci, která bývá většinou shodná s názvem televizního kanálu. Bada se rozhodla pro trochu jiné řešení. Místo několika nezávislých aplikací si můžete v SamsungApps stáhnout jeden program, který v sobě televizní programy sdružuje.

Co přesně máte k dispozici? Dva programy české televize, ČT24 a ČT4, a dva hudební kanály – Óčko a MusicBox. Kromě televize máte k dispozici i dvě rádiové stanice – Groove Salad a SSS. Tady je trochu škoda, že nabídka není o něco bohatší. BadaTV ale umožňuje přidat i vlastní média. Pokud znáte URL vysílaného kanálu nebo rádia, stačí vyplnit několik jednoduchých položek a můžete si do aplikace přidat cokoliv vlastního. Poté se vám bude určitě hodit i položka Oblíbené, do které si nastavíte jen preferované programy.

A jak vysílání televizního programu vypadá? V základním zobrazení vidíte pouze malé vysílací okno v rohu displeje. Klepnutím na něj jej automaticky zvětšíte a překryjete tak všechny ostatní ovládací prvky. Hlasitost můžete upravovat softwarovými tlačítky na displeji, i klasicky přes boční tlačítka. Obraz a zvuk se dají zastavit, velmi snadná je také změna kvality vysílání. To se hodí v případě, kdy nejsou k dispozici příliš rychlá data.

BadaTV je mimochodem velmi sympatická, protože nabízí upozornění na překročené datové přenosy a po spuštění vám doporučí, abyste se připojovali pouze přes Wi-Fi.

S dobrým datovým připojením se jedná o jednu z nejzajímavějších aplikací, které můžete ve svém Bada smartphonu mít.

Cena: freeware

Operační systém: Bada 1.0 a vyšší

Reklama