Battle Frogging II: Angry Birds jinak (recenze Bada hry)

Reklama

Vzhledem k neuvěřitelné popularitě Angry Birds, je celkem překvapivé, že se neobjevuje více pokusů tuto hru napodobit. Koncepčně podobnou hru jsem vyzkoušel až nyní, na operačním systému Bada. Je to celkem logické, Angry Birds zatím přímo pro OS Bada neexistují, a tak je konkurence zkouší nahradit.

V Samsung Apps je docela populární hra Battle Frogging, která má aktuálně dva díly. Vyzkoušel jsem ten novější, a i když se svému velkému vzoru nevyrovná, zábavy si rozhodně užijete dost. Inspirace z Angry Birds je nepopiratelná. Místo naštvaných ptáků jsou tu ovšem bobři, kteří si to chtějí vyřídit se žábami. Ty se schovávají za různými překážkami, a kryjí se před náletem bobrů. Ty nestřílíte z praku, ale z kanónu, ve výsledku to ale vyjde nastejno. Pro každou hru máte omezený počet bobrů s různými vlastnostmi, vašim úkolem je pochopitelně zničit všechny žáby.

To ale není vše! Kromě žab se na obrazovce nacházejí také hvězdičky a ty je nutné sbírat. Dokud jich totiž nezískáte dostatečný počet, neotevře se vám další skupina levelů. To je na jednu stranu nepříjemné, nestačí totiž jen splnit základní podmínku likvidace žab, na druhou stranu to hře přidává na zajímavosti. Musíte se zkrátka více snažit.

Jestli v něčem Battle Froging II za svým velkým vzorem pokulhává, je to kvalita zpracování. Grafika nevypadá tak líbivě, také efekty při bourání nejsou tak hezké a zábavné jako u Angry Birds. Hře zkrátka chybí více detailů a o trochu vyšší plynulost, abyste si ji užívali stejně jako naštvané ptáky. Pokud je pro vás ale na prvním místě hratelnost a nevadí vám kopírování Angry Birds, s Battle Froging II krok vedle neuděláte.

Cena: 50 Kč

Freeware varianta: ne

Operační systém: Bada 1.2 a vyšší

Reklama