Bayan Audio Soundbook X3: hudba v luxusu [test]

Reklama

Designové hudební příslušenství pro mobily a tablety vás očaruje na první pohled. Kovové tělo skrývá výkonný reproduktor se subwooferem, ve výbavě najdete bluetooth a NFC, dokonce FM rádio. Integrované pouzdro se stojánkem je skvělý bonus.

Bayan Audio Soundbook X3 je následovníkem testovaného modelu Bayan Audio Soundbook, test si přečtěte zde. Oproti němu je větší asi o třetinu a přidal hlavně na výkonu. Z nevýrazných 5 W si pořídíte 20W hudebníka, kterého rozhodně nepřeslechnete. Zařízení lze koupit v tmavém provedení, stylověji však vypadá právě v testované bílé. Bayan není zrovna levný, ale za styl, design a výkon se někdy dost platí. V tomto případě skoro 6 000 Kč.

BayanAudioSoundbookX3_1BayanAudioSoundbookX3_2BayanAudioSoundbookX3_9BayanAudioSoundbookX3_10

Konstrukce předního stereoreproduktoru zůstává stejná, opět tu máme napevno připojený ochranný obal, který se zavírá na magnety. Po odklopení slouží jako praktický stojánek s pevným držením. Bayan Audio Soundbook X3 je 1,4 kg těžké zařízení, pravděpodobně je tak těžký zesilovač a vestavěný magnet reproduktoru, samozřejmě také kovové tělo s matným povrchem.

BayanAudioSoundbookX3_3BayanAudioSoundbookX3_4BayanAudioSoundbookX3_5BayanAudioSoundbookX3_6

Přední část kryje mřížka, v níž je reproduktor zasazen, vzadu má výstup subwoofer a nechybí nezbytné konektory. Pro spárování s telefonem lze použít NFC, čip se nachází na odklápěcím krytu. Jde to také přes bluetooth, nebo připojíte přibalený 3,5mm jack kabel.

BayanAudioSoundbookX3_8BayanAudioSoundbookX3_7BayanAudioSoundbookX3_6

Vzadu je rovněž podsvětlený konektor nabíječky, nabízí červené a zelené zbarvení dle stavu dobití vnitřního akumulátoru. Dále se zde zapojí externí zdroj 3,5mm jackem, vedlejší 3,5mm jack slouží pro výstup třeba do hifi systému nebo dalšího reproduktoru. Výrobce nově přidal USB výstup pro dobíjení telefonu, to se může hodit.

BayanAudioSoundbookX3_15BayanAudioSoundbookX3_13BayanAudioSoundbookX3_11BayanAudioSoundbookX3_14

Na horní straně se odprava krásně srovnala tlačítka pro zesílení hudby, stav indikují drobné LED v řadě. Prostřední tlačítko může Bayan vypnout, stiskem krátkým se mění režimy – Aux-in – bluetooth – FM rádio. Ano, součástí zařízení je anténa a vy můžete ladit zbývajícími dvěma tlačítky frekvence FM stanic. Pod přední mřížkou lze spatřit modré číslice, kde se ukazuje zvolený režim a u FM módu aktuální frekvence.

BayanAudioSoundbookX3_16BayanAudioSoundbookX3_12

Bayan Audio Soundbook X3 hraje ve zkratce výborně. Zvýšení výkonu je na první poslech výborné, produkce je zřetelná, nechybí basy, problémy nejsou v maximálních hlasitostech. Zajímavým doplňkem je také mikrofon vedle LED stupnice nahoře, takže můžete Bayan použít jako hlasité handsfree. Zkrátka koupí tohoto produktu neuděláte chybu, ovšem asi díru do rodinného rozpočtu.

Parametry Bayan Audio Soundbook X3

  • Rozměry: 240 × 120 × 40 mm
  • Hmotnost: 1 400 g
  • Bluetooth: 4.0, A2DP, HFP, kodek aptX
  • Podpora: NFC, Line-in, Line-out, USB nabíjení
  • Výbava: FM rádio s anténou, integrované pouzdro/obal, mikrofon na hovory
  • V balení: síťová nabíječka, 3,5mm jack propojovací kabel
  • Barvy: bílá nebo černá
  • Cena: asi 6 000 Kč
Bayan Audio Soundbook X3 Bluetooth lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama