Beats By Dr. Dre Executive: dokonalý zvuk [test]

Reklama

Ve světě sluchátek najdeme několik významných výrobců, mezi něž právem patří Beats by Dr. Dre. Špičkový model Executive přináší aktivní potlačení hluku, vestavěné zesilovače a především neskutečné podání zvuku.

BeatsByDrDreExecutive_13

Beats By Dr.Dre Executive jsou sluchátka z vyšší ligy, které se řadí ještě nad populární modely Solo a Studio. Uzavřená sluchátka pořídíte v černé nebo stříbrné variantě, a to za cenu, kterou akceptují jen vážní zájemci o parádní poslech. Sluchátka se dodávají s bohatým příslušenstvím, vše je precizně zabaleno a designově sladěno. Samotná sluchátka se dají bezpečně přenášet ve skořepinovém pouzdru se zipem. Dovnitř se vejde i spojovací kabel 3,5mm jack – 3,5mm jack, vybrat si můžete ze dvou kousků – s ovládáním na mobil nebo bez něj. V každém případě je 3,5mm jack zahnutý, druhý konec se zasouvá do levého náušníku.

Beats By Dr.Dre Executive ve zkratce:

  • 333 g vč. AAA baterií
  • vyžaduje 2× AAA baterie
  • kovová skládací konstrukce
  • aktivní potlačení hluku
  • vestavěný zesilovač
  • délka kabelu cca 135 cm
  • bohaté příslušenství vč. pouzdra
  • modul pro mobil s mikrofonem a ovládáním
Beats by Dr. Dre Executive lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


BeatsByDrDreExecutive_1BeatsByDrDreExecutive_2

V balení najdete adaptér na použití v letadle, taktéž redukci na větší jack pro lepší hifi soustavy a studiové zesilovače. Kupodivu největší roli tu hraje dvojice AAA baterií, které se vkládají do levého náušníku. Jedině s nimi totiž budou sluchátka hrát, starají se o napájení zesilovačů a aktivní potlačení ruchů zvenčí. Prostor pro baterie je jasně určený, krytka drží jak na lanku, tak na magnetu.

BeatsByDrDreExecutive_4BeatsByDrDreExecutive_3

Konstrukce sluchátek je kovová a bytelná, na rozdíl od levnějších modelů Beats By Dr.Dre, které jsou povětšinou z plastu a mohou praskat. Výrobce dokonce přibalil i hadřík na přeleštění, ovšem za týdny používání jsem toto nevyužil, nebylo třeba. Jak si můžete všimnout, tak konstrukce sluchátek je skládací a posuvná. Tudíž se vejdou do pouzdra a neplýtvají místem. Náušníky se vyklápějí nahoru a dolů, z výroby jsou mírně nakloněné tak, aby přesně našly vaše uši.

BeatsByDrDreExecutive_5BeatsByDrDreExecutive_6

Konstrukce je pevná a docela těžká, nějakých 340 g na hlavě ucítíte. O pohodlí se nosí skvěle vypolstrovaný most a náušníky. Jemná kůže na uších sedí skvěle, uši se moc nezahřívají ani při několikahodinovém poslechu. Na moji hlavu bylo potřeba konstrukci maximálně vysunout, i tak v této poloze vše drží jak má.

BeatsByDrDreExecutive_8BeatsByDrDreExecutive_9

Inženýři umístili zapínání elektrických obvodů sluchátek na pravou stranu. Posuvníkem aktivujete zesilovač, jak indikuje zelená dioda. Červeně se rozsvítí při nízkém stavu baterie, dle zkušeností majitelů k tomu dochází asi po měsíci používání sluchátek. Pravé logo Beats By Dr.Dre funguje jako Mute, při podržení tak přestanete slyšet hudbu a vyřadí se tlumení okolních ruchů. Vy tak můžete něco slyšet a nemusíte sundávat sluchátka z hlavy.

BeatsByDrDreExecutive_10BeatsByDrDreExecutive_11

Po zapnutí sluchátek se ozve nepatrný šum a ruchy zvenčí se ztrácejí v dáli. Jakmile připojíte zdroj zvuku, okamžitě pochopíte, proč sluchátka mají takovou cenovku. Přesně nadávkované tóny nástrojů, perfektně vykreslené polohy a součásti skladeb, to vše ladí v mocný celek. Sluchátka si rozumí s rockovými skladbami, dubstepem, hiphopem, jednoduše se vším možným. Problém nepředstavují maximální hlasitosti, tato sluchátka si samozřejmě zaslouží lepší zdroje zvuku než jsou integrované zvukové karty počítačů. Dobře se rozehrají s mobilními telefony, tahle sluchátka jednoduše z hlavy již nesundáte!

BeatsByDrDreExecutive_12

Reklama