BeeWi Mini Cooper S: bluetooth autíčko řídíte mobilem [test]

Reklama

Naše práce je zábava. Do rukou nám přijdou zajímavé hračky, které ožívají ve spojení s mobilem. Šikovné autíčko se dá ovládat z mobilu s Androidem, iOS a Windows Phone, jezdit vydrží hodiny na tři tužkové baterie. Nesvítí a netroubí, ale to vůbec nevadí!

BeeWiMiniCooperS_2BeeWiMiniCooperS_7

Zmenšený model populárního auta Mini Cooper S v měřítku 1:20 vyžaduje po vybalení z krabice jediné. Musíte do něj zespodu vložit tři tužkové AA baterie. Po zapnutí přepínače do polohy ON jej můžete řídit z mobilu díky bluetooth 2.0. Model auta je kompletně z plastu, měří 179 × 98 × 74 mm a váží skoro čtvrt kila. Kromě koleček se na něm nic nehýbe, také nic nesvítí, alespoň se zbytečně nevybíjí baterie.


BeeWiMiniCooperS_8BeeWiMiniCooperS_9

K ovládnutí je nutné instalovat aplikaci BeeWi ControlPad, kterou najdete ve Windows Phone StoreGoogle Play a iTunes zdarma. Intuitivní rozhraní nabízí možnost spárování s autem, ovládání probíhá buď tlačítky nebo nakláněním mobilu. Rozhraní aplikace nabízí jasné symboly pro ovládání jízdy a zatáčení, model reaguje hbitě na povely.

BeeWiMiniCooperS_6BeeWiMiniCooperS_5

Na hladké podlaze to při patřičném umění jde stočit do smyku, i když má gumová kolečka. V aplikaci je pod symbolem P parkovací brzda, auto se zastaví a nikam neujede.

BeeWiMiniCooperS_4BeeWiMiniCooperS_3

Autíčko je dost odolné, přežije i náhodný náraz do zdi v plné rychlosti. Na jedny baterie vydrží až 3 hodiny jízdy, což bude asi pravda, baterie v mém případě stále drží a to s autem jezdím pár minut denně. Za cenu kolem 1 000 Kč jde o drahou hračku, avšak při solidním zacházení vydrží dlouho a ovládání z mobilu je velmi pohodlné. Nemusíte hledat nějaký speciální ovladač. Díky bateriím neřešíte dobíjení, kapacitu akumulátorů apod. Za zapůjčení děkujeme distributorovi Recall.

Test BeeWi Mini Cooper S – při jízdě

Reklama