Bezdrátový internet O2 v akci: online v LTE [test]

Reklama

Za 399 resp. 499 Kč měsíčně si můžete od O2 pořídit bezdrátový internet s LTE modemem, který vám umožní surfovat třeba na chalupě. Podívali jsme se na zařízení a na rychlosti přenosů.

O2net_1O2net_2O2net_3O2net_4

Bezdrátový internet od O2 objednáte na této stránce. Součástí balíčku je modem Huawei B315 s vloženou datovou SIM a možností připojení LAN kabelů. Jelikož má modem zabudované Wi-Fi antény, využijete hlavně tento typ spojení. Modem samozřejmě vyžaduje elektrické napájení, v balení najdete i LAN kabel pro připojení napevno.

O2net_5O2net_6

Bílá krabička vypadá docela solidně po stránce designu, po zapnutí k adaptéru se kontrolky na přední straně postupně rozsvítí tak, že hned vidíte, že jste na příjmu a vysílá Wi-Fi. Samozřejmě nechybí český návod k zařízení. Přes adresu v prohlížeči můžete modem konfigurovat, povolovat připojení zařízení atd.

O2net_9O2net_8

Modem umožňuje surfování v sítích LTE a to do vyčerpání 30 GB FUP. Poté rychlost rapidně klesá téměř k nule a vy musíte dokoupit data nebo počkat na další účtovací období. Měření spojení téměř v centru Brna ukazuje na dobrý výkon LTE sítě a dosažení bezmála avizovaných maximálních 20 Mbit.

Screenshot 2015-10-02 10.42.48

Reklama