Blesk mobil trh změnil, ne že ne

Reklama

Zítra uplyne přesně měsíc od okamžiku, kdy si první zákazníci moli v trafice koupit SIM kartu nového mobilního operátora. Reakce ostatních hráčů na trhu byly tehdy vlažné, Blesk mobil prý nic nezmění. Řeč se mluví a voda teče, podívejte se, jak to dopadlo doopravdy.

Možná si ještě vzpomínáte na náš starší článek, ve kterém jsme se ptali ostatních operátorů, jak budou reagovat na výhodnou nabídku Blesk mobilu (o ní jsme podrobně informovali v tomto článku). Reakce byly spíše přezíravé. Blesk mobil cílí na úplně jinou cílovou skupinu, reagovat nijak nebudeme, na trhu se nic nezmění.

No, jako první zareagoval T-Mobile. Pár dní před startem Blesk mobilu nabídl zákazníkům možnost volání za 2,50 Kč/min (že by náhoda?). Podmínkou je odeslání aktivační SMS ve tvaru NASIM SAZ na číslo 4603 a dobití kreditu libovolnou částkou. Pokud dobijete částkou alespoň 300 Kč, budete volat levněji čtyři týdny, v jiných případech bude výhoda platit na týden. Levné volání si můžete pořídit do konce ledna.

Na konci listopadu se přidal i Vodafone. Upravil podmínky své vánoční předplacené karty tak, že do vlastní sítě voláte za 7 Kč za hovor a do cizích sítí za 2,50 Kč/min (že by opět náhoda?). Využití levného volání není podmíněno žádným dobíjením, užívat si ho můžete také do konce ledna. Podrobnosti najdete v tomto našem článku.

Jediný, kdo se k nabídce Blesk mobilu nijak nevyjadřuje, je O2. Není divu, Blesk mobil je s O2 velmi úzce provázán, jeho zákazníci jsou v podstatě zákazníky O2.

Blesk mobil tedy trh rozhodně změnil. Prakticky (když přimhouříme oči nad spojením Blesk mobilu a O2) u všech operátorů nyní volají majitelé předplacenek za 2,50 Kč. I když T-Mobile představil tuto cenu pár dní před zveřejněním nabídky Blesk mobilu, není vyloučeno, že v tu dobu znal podmínky nové konkurence z kuloárů. Předpokládám, že na konci ledna Vodafone i T-Mobile vyhodnotí situaci a rozhodnou, zda v nabídce výhodného volání pokračovat, nebo je vliv Blesk mobilu skutečně zanedbatelný.

Reklama