Blesk mobil vs. ostatní předplacenky

Reklama

Srovnali jsme jediný tarif Blesk mobilu s předplacenkami ostatních operátorů. Nemá totiž smysl dívat se na nejvyšší tarify, výhodou Blesk mobilu je právě jeho dostupnost i zákazníkům, kteří příliš nevolají. Co myslíte, nabízí někdo něco srovnatelného?

Nejprve si připomeňme nabídku Blesk mobilu. Jediný tarif má podobu předplacené karty s voláním do všech sítí za 2,50 Kč/min a cenou zprávy 1,50 Kč. Platnost kreditu je tři měsíce od dobití, vzhledem k minimální výši dobití 200 Kč tak musíte každý měsíc povinně utratit 67 Kč.

Blesk mobil vs. O2

Pro „levné“ volání má O2 v nabídce předplacenou kartu Na!Dlouho. Při účtování po celých minutách budete za minutu hovoru platit 5,50 Kč (za zprávu 2,60 Kč). To je ještě skvělá cena ve srovnání s druhým tarifem na předplacené kartě, který se jmenuje Na!Pište a má volání za 6,60 Kč/min (ovšem zprávu „jen“ za 1,90 Kč). Do třetice má O2 v nabídce tarif Na!Dlouho, u nějž voláte za 6 Kč/min, ovšem při volání do O2 platíte jen první dvě minuty hovoru.

Jak vidíte, O2 se nabídkou předplacených karet Blesk mobilu ani zdaleka nepřibližuje. Jistou naději skýtá tarif Na!Dlouho, ten má ale výhodu jen při volání do sítě O2. Nejnižší paušální tarif Neon S má volání za 5,60 Kč/min. Abyste se dostali na podobné ceny, museli byste si aktivovat tarif Neon XL, který stojí měsíčně 2 000 Kč, obsahuje 600 volných minut kamkoliv, všechny do O2 a další volání stojí 3 Kč/min.

Blesk mobil vs. T-Mobile

T-Mobile má nejlevnější volání na předplacené kartě za 6,90 Kč/min při účtování po celých minutách. Karta, která to nabízí, se jmenuje Twist Povídám a po pěti minutách hovoru je jeho zbytek zdarma, ovšem jen pokud voláte do sítě T-Mobile. Mimochodem, zpráva stojí 2,90 Kč.

O něco zajímavější je Twist Combi, ta ale vyžaduje každoměsíční dobíjení. Pokud dobijete částkou alespoň 300 Kč, budete volat za 5,90 Kč/min a psát zprávy za 1,90 Kč. Pokud si připlatíte a dobijete každý měsíc 500 Kč, klesnou ceny na 4,90 Kč/min a 1,20 Kč za SMS. Účtování je v obou případech po minutách.

Pro specifické účely se hodí i Twist Přátelé. Běžné volání sice stojí 7 Kč/min, zpráva pak 3,50 Kč. Můžete si ale vybrat až pět čísel, na něž budete volat za 3,50 Kč/min a psát za 1,50 Kč.

Předplacené karty T-Mobilu tedy nedosahují cen Blesk mobilu ani vzdáleně. Nejbližší paušální tarif, který se cenou volání blíží Blesk mobilu, je S námi 1490. Stojí 1 043 Kč měsíčně, obsahuje 300 volných minut, 300 volných SMS a 1 GB dat. Další volání stojí 3 Kč/min a za zprávu zaplatíte 1,20 Kč.

Aktuálně má ale operátor zajímavou vánoční akci, kterou shodou okolností představil jen pár dní před startem Blesk mobilu. Stačí do konce ledna dobít libovolnou Twist kartu libovolnou částkou a okamžitě získáte volání do všech sítí za 2,50 Kč/min. Musíte jen před dobitím odeslat aktivační SMS ve tvaru NASIM SAZ na číslo 4603. Pokud dobijete částkou alespoň 300 Kč, budete volat levněji čtyři týdny, v jiných případech bude výhoda platit na týden. Podrobnosti najdete v tomto článku.

Blesk mobil vs. Vodafone

Vodafone má v nabídce dvě předplacené karty. Karta na míru nabízí volání za 6,50 Kč/min při účtování 60+1, odeslání zprávy stojí 1,50 Kč. Při provolání pěti minut nebo odeslání pěti zpráv v pracovní dny je následující víkend volání resp. zprávy do sítě Vodafone zdarma.

Druhá karta nese přídomek Divoká. Volání u ní stojí 3 Kč/min do sítě Vodafone (konečně srovnatelná cena!) a 7,20 Kč/min při volání do cizích sítí. Účtovací schéma je opět 60+1 a odeslání jedné zprávy stojí 2,40 Kč.

Ani Vodafone tedy nenabízí nic, co by nabídku Blesk mobilu vyrovnalo. Divoká karta se uvedeným cenám blíží aspoň při volání do Vodafonu, u ostatních sítí je ale výrazně dražší. Operátor aktuálně nabízí vánoční edici předplacené karty s cenou 7 Kč/hod.

Reklama