Bluetooth Share: data vzduchem s Windows Phone! [návod]

Reklama

Všichni majitelé telefonů Nokia Lumia s verzí Windows Phone 7.8 a 8 mohou využít funkce pro bezdrátové posílání dat prostřednictvím bluetooth. Radost mají určitě velikou, jelikož u Windows Phone 7.5 toto nebylo možné. Přinášíme návod, jak data přenést.

Aplikaci Bluetooth Share (Sdílení Bluetooth) si můžete stáhnout do svých aktualizovaných Lumií se systémem Windows Phone 7.8. Pro stažení využijte třeba uvedený QR kód. Majitelé novějších Lumií 820 a 920 už ji mají nainstalovanou v systému Windows Phone 8. aplikace slouží pro posílání a příjem dat oběma směry. Podle zpráv od majitelů Nokií bohužel nemusí zatím aplikace fungovat spolehlivě, Nokia se už vyjádřila, že na nápravě pracuje.

Další skvělou funkcí pro aktualizované Lumie i nové Lumie 820 a 920 je aplikace Ringtone Maker pro pohodlné nastavení vlastního MP3 vyzvánění, připravili jsme návod.

Nokia Lumia s Windows Phone 7.5

Aplikaci nelze využít (nainstalovat ano), vyčkejte na aktualizaci systému přes Zune, více najdete zde v článku

Nokia Lumia s Windows Phone 7.8

Nainstalujte aplikaci z QR kódu, spusťte ji. V aplikaci uvidíte přijaté soubory, pokračujte na možnost sdílení, vyberte soubor, který chcete poslat. Nezapomeňte zapnout bluetooth na druhém mobilu, telefony se spárují. Jednoduše posílejte data do jiného přístroje.

BluetoothShare_11BluetoothShare_10BluetoothShare_13BluetoothShare_14BluetoothShare_12

Nokia Lumia s Windows Phone 8

Zapněte bluetooth, spárujte se s druhým telefonem. Najděte v galerii, hudební knihovně či mezi dokumenty soubor k poslání. Vyvolejte nabídku a zvolte Sdílet. Zde vyberte bluetooth a klepněte na název druhého zařízení. Soubor se začne hned odesílat, jak je vidět na ukazateli.

BluetoothShare_1BluetoothShare_2BluetoothShare_3BluetoothShare_4BluetoothShare_5BluetoothShare_7BluetoothShare_8BluetoothShare_6BluetoothShare_9

Reklama