Bosch 909 Dual S: s vášnivým modrým pohledem (retro)

Reklama

Jediný konkurenceschopný mobil výrobce se schovával za modrý displej a elegantní konstrukci. Telefon za 15 000 Kč toho však dost postrádal a přitom se na něj tolik uživatelů nachytalo. Nepatřili jste k nim náhodou také?

Pozoruhodný mobil Bosch se již v názvu chlubil označením 909 Dual S, tedy podporou duální sítě GSM 800 a 1 900 MHz. Přímo navazoval na model 909, který toto neuměl a již duální 909 Dual. Na pohled zajímavý mobil se zalíbil hlavně kovovým krytem na čelní straně, kombinace šedé metalízy a namodralého plastu byla chytlavá. To předchozí 909ky měly kryt klávesnice a rozhodně nebyly tak designově vydařené.

V modrém odstínu se navíc rozzářil displej a to jsme viděli třeba u elegantního Ericssonu T28s. 4 řádky poskytly dostatek prostoru pro text zpráv i menu. Bosch přidal designové vychytávky jako sítko na reproduktoru, k tomu ladily tenká tlačítka klávesnice. Naštěstí moc nepřerostla konstrukci anténa a tak se mobil dal nosit v kapse. S mobilem se dalo surfovat ve spojení třeba s počítačem, měl totiž hardwarový modem. Pokud jste sehnali datový kabel, měli jste vyhráno. Z počítače se dalo psát zprávy, spravovat kontakty atp. Naopak chyběl wap a infraport.

Bosch 909 Dual S ve zkratce

  • Rozměry: 112 × 50 × 17 mm, 109 g
  • Displej: monochromatický, modře podsvícený, 4 řádky na 16 znaků
  • Výbava: hardwarový modem, kalkulačka, kalendář, alarmy, informační dioda
  • Paměť: 10 SMS, 100 kontaktů
  • Cena: asi 15 000 Kč v roce 2000

Mobil dokázal uložit 10 SMS do paměti, na kontakty bylo 100 pozic. Nechyběl nějaký kalendář a budík, také jednoduché hry. Chod telefonu byl svižný, na nové události upozornila informační dioda, která však svojí zelenou a červenou barvou moc neladila k modrému svitu displeje a klávesnice. Telefon neuměl vibrovat, pouze při dokoupení vibrační baterie, zcela chyběly vyzváněcí profily.

Kdo se nechal nalákat na modrý displej Ericssonu T28s?

Bosch 909 Dual S byl i přes funkční nedostatky nejpovedenějším mobilem výrobce a poté jsme se již žádného modelu nedočkali. Nastavená cenová politika však stejně neměla velký úspěch, výrobce nestíhal následovat giganty typu Ericssonu a Nokie.

Reklama