Brain Lab II – logický podvod (recenze aplikace)

Reklama

Před několika dny se na App Store objevila výborně hodnocená logická hra Brain Lab. Kdo se ale podíval do komentářů, zjistil, že vysoké hodnocení si hra doslova vynucovala. Ale to není jediný omyl v této jinak celkem povedené hříčce.

Freewarová verze Brain Lab nabízí kromě záplavy reklamních pruhů také několik jednoduchých logických testů. Zásadním podfukem této hry ovšem je, že abyste mohli hrát déle, musíte jí dát nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení. A to je nejen podle mého názoru jasný podvod. Hodnocení se tak hemží maximálními známkami a současně komentáři o podvodu, odpadu atd. Trochu vtipnější chybu této hry objevíte, když si rozhodnete koupit plnou verzi. Hra vás totiž bez potíží přesměruje na stránky Google Play. Což je majitelům iOS strojů poměrně k ničemu.

Plná verze hry ale není drahá a vysloveně logických testů zase na App Store tolik nenajdete (ve srovnání s jinými skupinami her), takže jsem do hry investoval. Okamžitě viditelným rozdílem je odstranění reklamy, principy hry ovšem zůstávají stejné. Před sebou máte několik logických testů, kdy musíte za půl minuty vyřešit co nejvíce příkladů. Doplňujete matematická znaménka, dopisujete správné barvy, vyřazujete nevyhovující objekty, počítáte množství předmětů nebo vypisujete správné barvy. Testů je ve hře celkem osm, můžete je hrát po skupinách nebo procvičovat zvlášť. Po ukončení vždy dostanete hodnocení, která má odrážet výši vašeho IQ. Hodnoty bych ale bral s rezervou, hra spíše oceňuje intenzivnější hraní než postupné zlepšování vašich schopností. Bohužel i v placené variantě vás hra nutí k maximálnímu ohodnocení, aby se vám otevřel další mód, což už je skutečně trapné.

Pokud bych měl hru hodnotit bez ohledu na vynucování dobrých výsledků, byl bych spíše mírně pozitivní. Nejedná se sice o žádný zázrak, ale Brain Lab zabaví. Dojem si ovšem autoři kazí zbytečným podváděním.

Odkaz na stažení: Google Play, App Store

Cena: 0,99 dolarů (App Store), 19,50 Kč (Google Play)

 

Reklama