Brno zaplavily sdílené koloběžky Bird

Reklama

Po Praze, kde jezdí koloběžky Lime, jsme se dočkali i v Brně. Tentokrát jde o konkurenční startup Bird, který do centra a okolí Brna rozvezl více než 100 kusů nových koloběžek. Za kolik se jezdí?

Bird v zastoupení české společnosti Yoyoway s. r. o. navezl do centra Brna nové koloběžky, které si může kdokoliv zapůjčit s aplikací Bird (ke stažení pro Android a iOS). Koloběžky stojí na vřejných místech, a lze je využívat a nechávat v zóně širšího centra Brna včetně krajních částí. Například lze dojet do Technologického parku v Králově poli, nebo třeba do Campusu v Bohunicích a pak třeba do Černých polí.

Umístění do Brna je trochu punkové, bez oficiálních zpráv a upozornění. Koloběžky stojí rozházené po ulicích, na chodnících a zatím moc nepřekážejí. Ale co se bude dít postupem času, se můžeme zatím domnívat. Pokud nebudou vyloženě překážet provozu a chodcům, neměly by vadit snad ani policii.

Pro vyzkoušení jízdy s koloběžkami Bird stačí v aplikaci zadat heslo BRNO a máte jednu jízdu zdarma. Poté se připravte na poplatky 22 Kč za zahájení jízdy + 3 Kč za 1 minutu jízdy. Za 10 minut jízdy tak zaplatíte například 52 Kč. Platby se strhávají z karty nebo Google/Apple pay v mobilu.

Reklama