Bude mít Nokia přeci jenom tablet? Čeká se na Windows Phone 8.

Reklama

Pro mnoho uživatelů bylo zklamáním, že Nokia tento týden nepředstavila kromě nových Lumií také tablet. Není ale všem dnům konec, tablet se možná přeci jenom objeví.

Tahle informace se nedá jen tak snadno potvrdit a zkrátka musíme věřit několika anonymním zdrojům uvnitř společnosti. Přesto ale jejich fakta stojí za zveřejnění. Finský web Tekniikka and Talous totiž přišel s informací, údajně potvrzenou zdrojem z Nokie, že výrobce tablet s operačním systémem Windows Phone 8 opravdu chystá. Zatím se bohužel musíme objevit bez jakýchkoliv technických specifikací, zdroj nepotvrdil ani to, jestli půjde o tablet s architekturou ARM nebo X86.

A proč se Nokia tabletem nepochlubila? Údajně čeká na dokončení a uvedení Windows Phone 8, dřív by tablet do prodeje stejně nedostala. To stejné ale pochopitelně platí pro nové Lumie 820 a 920.

Další velmi zajímavá informace se týká toho, že Nokia měla mít vlastní tablet už před uvedením prvního iPadu. Mělo jít o zařízení se systémem Symbian, výrobce pro něj ale neviděl z důvodu drahých komponent příliš velké využití. Nepředpokládal, že by drahý tablet mohl v té době konkurovat laptopům. Nokia tak možná promeškala dobrou šanci a příležitost, která se jen těžko bude opakovat.

Reklama