Bude nový iPhone SE 3 dobrým nástupcem pro starší modely iPhonů?

Reklama

Už za necelý měsíc by měl podle všech informací Apple představit svůj nový – levný iPhone SE 3. Americký technologický gigant si jako vždy chrání všechny informace, jak by měl nový telefon vypadat. Ale vzhledem k tomu, že jeho předchůdce iPhone SE 2 sklidil před dvěma lety – v roce 2020 – velký úspěch, očekává se to samé také od jeho nástupce.

Zdroj: Bigstockphoto.com

Koncept levnějšího iPhonu pod označením SE se prvně objevil v roce 2016. Další cenově výhodný přístroj se objevil až o čtyři roky později a to právě v roce 2020 v podobě SE 2.

Zdroj: Unsplash.com

Už tehdy jej řada lidí přivítala s otevřenou náručí. Stal se skvělou náhradou starších modelů s podobným vzhledem, jako byl iPhone 6, iPhone SE 2016 nebo oblíbený iPhone 6s. Ostatně například obaly na iPhone 6s stále patří mezi velmi hledané zboží i dnes, takže se zdá, že i tento rok bude mít nový iPhone SE co nahrazovat. Apple totiž některé z těchto starších modelů stále podporuje, a proto řada uživatelů starší přístroje zatím nevyměnila. IPhone SE 3 by tak mohl být skvělým řešením přesně pro ně.

Nového vzhledu se zřejmě nedočkáme

Zprávy ze zahraničí se dost rozcházejí v tom, jak by měl nový iPhone SE vypadat. Původně se spekulovalo, že už nebude mít Home Button a že bude mít větší displej. Nejnovější informace však mluví o tom, že nový iPhone SE se nebude od předchůdce příliš lišit. Opět se tak dočkáme těla, které se podobá iPhonu 8 s domovským tlačítkem. Řada potenciálních zákazníků to však nevnímá jako nevýhodu. Ti, co jsou zvyklí na starší modely a chtějí za ně spolehlivou náhradu, to naopak většinou vítají.

Lepší procesor udělá z SE konkurenceschopný mobil

IPhone SE 2. generace byl skvělou koupí především díky tehdy nejnovějšímu A13 Bionic chipu, který se nacházel i v oblíbených iPhonech řady 11. IPhone SE tak byl velmi výkonný. Jeho uživatelé na něm zvládli fotit, pouštět či točit videa, surfovat na internetu bez větších problémů. Pokud by byl v novém iPhonu SE 3 zcela nový A15 Bionic chip, který je v iPhonech 13, byla by to trefa do černého. Pravděpodobnější ale je, že Apple využije A14 Bionic chip z iPhonu 12. I ten je však stále velmi výkonný a předpokládá se, že bude mít také pozitivní vliv na výdrž baterie a schopnosti foťáku.

Zdroj: Unsplash.com

Foťák bude kompromisem

Vzhledem k tomu, že design přístroje se nemá moc měnit, předpokládá se, že ani foťák iPhonu SE se nezmění. Zadní kamera tak bude mít opět jenom jeden objektiv. Změny bychom se však mohli dočkat u přední kamery. Očekává se lepší rozlišení, a to především kvůli vlivu pandemie, která zcela změnila chování lidí. Nyní se totiž mnohem víc než kdy předtím využívají telefony také na pracovní hovory a video cally obecně.

Rozpoznávání tváře je otazné

Už delší dobu se spekuluje o tom, že nový iPhone SE by měl mít kromě klasického Touch ID zabudovaného v Home Buttonu také Face ID, tedy podporu na rozpoznávání tváře. Určitě by to jeho uživatelům usnadnilo používání některých aplikací. Pokud ho ale telefon nebude mít, určitě to není to, co by ve většině případů rozhodovalo o koupi tohoto modelu.

5G by nemělo chybět

Kromě výkonného procesoru by mělo mít nové SE také 5G konektivitu. Právě to z něho bude dělat konkurenceschopný a hlavně užitečný přístroj pro své uživatele. Signál 5G je u nás sice stále na vzestupu, ale v následujících letech se očekává velký boom. Byla by tedy škoda, kdyby ho nejnovější iPhone SE neměl. Proto se někteří odborníci domnívají, že by se nový telefon mohl jmenovat iPhone SE 5G.

Zdroj: Pexels.com

Nového iPhonu se zřejmě dočkáme už 8. března 2022. Mluví se však také o tom, že už v roce 2023 by měl Apple představit další iPhone SE tentokárte ve verzi Plus.

Reklama