Byla Nokia Lumia pod stromečkem? Ovládněte ji s námi

Reklama

Dočkali jste se konečně Lumie  a chcete se ji naučit skvěle ovládat? Přinášíme osvědčené praktické tipy pro nejrůznější nastavení.

Kapitoly článku:

  1. Tipy na nastavení a používání telefonu
  2. Přehled zajímavých aplikací

Nejprve se podívejte na tipy pro nastavení telefonu, poté již můžete instalovat doporučené aplikace.

Ikony v horním pruhu

 

Foto na zamykací displej

TipyWP_1TipyWP_2

Pro rychlou změnu fotky na displeji nemusíte hledat v nastavení mobilu. Navštivte galerii fotek, otevřete menu a zvolte Nastavit jako zamykací obrazovku.

Smazání SMS z vlákna

TipyWP_3TipyWP_4TipyWP_5TipyWP_6

Chcete si nějaké SMS ponechat uložené a jiné zase raději smazat z vlákna? Podržte na vybrané SMS prst, objeví se menu a tam vyberete Odstranit, následně krok potvrdíte.

Práce s e-maily

TipyWP_7TipyWP_9TipyWP_10TipyWP_11

Pro změnu označení e-mailu jednoduše podržte prst a v menu zvolte Označit jako přečtené. Takto se e-mailu zruší zvýraznění. Když chcete označit jednotlivé e-maily, ťukněte prstem zcela u levého okraje nebo na druhou ikonu zleva. Objeví se zatrhávací boxíky, kde zvolíte požadované e-maily. S nimi pak lze dále pracovat, označovat jako nepřečtené, mazat, upravovat příznaky. Chcete e-mail přeposlat a nikde nevidíte příslušné tlačítko? Schovává se pod tlačítkem Odpovědět, tam spatříte volbu Předat dál.

Snímek obrazovky

Pochlubte se vašimi displeji a dlaždicemi! Stiskněte současně zámek mobilu a prostřední tlačítko pod displejem. Snímky se ukládají do alba v galerii.

Práce s textem

TipyWP_12TipyWP_13

Pro označení slova v textu na webu, v editoru SMS nebo e-mailu jednoduše klepněte někam do textu. Automaticky se zvýrazní a označí. Taktéž  toto označení můžete rozšířit na předchozí a následující slova. K další práci s textem lze jej uložit do schránky stiskem ikonky v kroužku. Pro vložení obsahu schránky třeba v editoru SMS opět využijte ikonu s kroužkem. Přesné umístění kurzoru do slova k úpravě zajistí držení vašeho prstu. Objeví se kurzor a ten nasunete na požadované místo!

Přehrávač na zamykacím displeji

TipyWP_16

Ovládací prvky hudebního přehrávače můžete mít na zamykacím displeji. Běžte do nastavení a zatrhněte příslušnou položku.

Upozornění na zamykacím displeji

TipyWP_17TipyWP_18

Pro zobrazení nových událostí až z 5 aplikací můžete aktivovat v Nastavení – Zamykací obrazovka. V seznamu aplikací vyberte populární pro vás a budete v obraze. Bližší informace aktivujte třeba pro Facebook nebo kalendář.

Změna internetového vyhledávače

TipyWP_20TipyWP_19

Nefandíte službám Bingu a chcete mít vyhledání na Google.com? Zapněte Internet Explorer, Nastavení – Upřesnit nastavení, tam změňte Výchozího poskytovatele hledání na Google.

Kukátko

TipyWP_21TipyWP_22TipyWP_23

Tlačítko lupy vám ukáže aktuální fotografii služby Bing, ovšem symbolem oka spustíte tzv. kukátko. Díky němu lze skenovat QR kódy pro rychlý přístup k aplikacím. V položce historie najdete všechny dosud skenované kódy a kdykoliv se k nim vrátit.

Baterie a ukazatel v %

TipyWP_24

Pro prodloužení výdrže telefonu aktivujte spořič baterie. V nastavení rovněž uvidíte odhadovanou výdrž a dobu od posledního nabití. Aktivací spořiče se objeví symbol srdce přes ukazatel nabití u horního okraje. Přesné zobrazení stavu baterie v procentech najdete třeba na dlaždici aplikace Battery nebo Battery Pro+ z našeho článku.

Rychlá aktivace vibrací

TipyWP_26TipyWP_27

Změnu vyzváněcího profilu způsobíte ťuknutím do symbolu a popisku, který se objeví po stisku ovladače hlasitosti.

Více záložek v prohlížeči

TipyWP_28TipyWP_29

Usnadněte si práci v internetovém prohlížeči surfováním na více záložkách najednou. Otevřete během surfování menu, zvolte Záložky a jednoduše přidejte další a přepínejte mezi nimi.

Kapitoly článku:

  1. Tipy na nastavení telefonu
  2. Přehled zajímavých aplikací

Reklama