Byla Nokia Lumia pod stromečkem? Tyhle aplikace musíte instalovat!

Reklama

Užijte si svoji Lumii naplno, nabízíme zajímavé aplikace pro každodenní využití, které vám usnadní život. Své telefony vyladíte QR čtečkou, lepším fotoaparátem nebo také vyhledávačem Googlu.

Nokia Lumia umí českou T9

Placená aplikace T9-keyboard nabízí editor zpráv, kde si zapnete podporu českých slov. Psaní pomocí T9 výrazně urychlí komunikaci, navrhovaná slova se nabízí v řádku pod editorem. Bohužel snadno narazíte na slova, která slovník T9 neobsahuje, ale je tu možnost naučení a uložení na další použití. Vyzkoušejte aplikaci před zakoupení, plná verze stojí snesitelných 31,49 Kč.

Odkaz ke stažení

Nokia Lumia přelouskne QR kódy

Na míru ušitá čtečka QR a EAN kódu s názvem Nokia QR umožňuje uložení načtených odkazů a dat do historie a jejich následné využití. Více si přečtěte v naší recenzi.

Odkaz ke stažení

Nokia Lumia už umí něco poslat přes bluetooth!

Je tomu tak, Windows Phone 7.5 nepodporuje posílání souborů, ale s aplikací Sdílení kontaktů pošlete alespoň vizitky. Vyberte libovolný kontakt a u něj zatrhnete informace, které chcete poslat dál. Pak už jen zvolíte, jestli vše pošlete přes e-mail nebo SMS a odešlete. Více v naší recenzi.

Stahujte z QR:

Nokia Lumia spočítá data, zprávy, hovory

Aplikace Čítače eviduje hovory, zprávy a data, umožňuje nastavení limitů, navolíte den v měsíci, od nějž se budou počitadla resetovat. Výborným nápadem je přehled nejčastěji používaných kontaktů. Stejnou strukturu dat najdete i u zpráv. Znáte počet odeslaných i přijatých a také nejoblíbenější kontakty. Datová část aplikace počítá pouze data v rámci 3G, Wi-Fi do počtů není nijak zahrnuto. Více v naší recenzi.

Stahujte z QR:

Nokia Lumia umí svítit LED

Nainstalujte si bezplatnou aplikaci Flashlight XT, která v mžiku vestavěnou LED rozsvítí. Umožňuje svícení i v době, kdy se telefon uzamkne. Jednoduchá aplikace nic jiného neumí, stiskem velkého tlačítka jednoduše zhasnete.

Odkaz ke stažení

Nokia Lumia umí ještě lépe fotit

Zajímavá aplikace Doplňky fotoaparátu přidává do nastavení pár nových funkcí. Máme tu samospoušť, akční snímek a hlavně panoramatické snímky. Velmi dobrou funkcí je skupinový snímek s detekcí tváří tak, aby nikdo nemrknul nebo se netvářil kysele. Více v naší recenzi.

Stahujte z QR:

Nokia Lumia neumí zvonit podle vás

Často vytýkanou vlastností systému je neschopnost uložení svojí MP3 jako zvonění. Jde to obejít tvorbou vlastního vyzvánění, přečtěte si náš návod. Lepší je to s nějakou bezplatnou aplikací, která obsahuje tisíce vyzváněcích melodií a tak je snadné je do mobilu stáhnout a nastavit jako zvonění. Osvědčila se třeba aplikace Free Ringtones, kde si zvonění poslechnete a poté stáhnete a použijete. Doporučujeme!

Odkaz ke stažení

Nokia Lumia musí mít stopky

Ani takto jednoduchá aplikace není v základu Windows Phone. Doporučujeme Metro Stopwatch s efektním vzhledem. V jednotlivých záložkách nabízí stopky, odpočet a možnost stopování okruhů. Nechybí ani jednoduché grafické efekty. Čas se nepřestane měřit, i když telefon zamknete.

Odkaz ke stažení

Nokia Lumia a zpropadený Bing

Vykašlete se na Bing a stáhněte si aplikaci Google. Hledání v nejlepším vyhledávači tak budete mít na očích na dlaždici pohotovostního displeje. Funguje našeptávač, využití polohy.

Odkaz ke stažení

Reklama