Camp.cz a Hrady a Zámky ČR: ubytování i poznávání (aplikace)

Reklama

I když se prázdniny chýlí ke konci, víkendové počasí přeje různým výletům a určitě by se hodila i kratší dovolená. Takže proč sedět doma? Pokud vás zajímá, kde se můžete levně ubytovat a co zajímavého poznat v okolí, určitě si do svého Windows Phone mobilu nainstalujte následující aplikace.

Camp.cz

Tahle aplikace představuje databázi kempů pro Českou a Slovenskou republiku. Vybírat si můžete podle několika hledisek. Buď se podíváte na mapu a zjistíte, které kempy jsou ve vašem okolí. Nebo si můžete nechat od aplikace poradit vybrané kempy.

Výbornou vlastností je ovšem hledání na základě vašich specifických požadavků. Chcete např. místo s elektrickou přípojkou, nebo možností pronajmutí stanu? Stačí vybrané vlastnosti zatrhnout a už jen vybírat. Tady mi jen trochu vadilo, že rovnou také nemohu vybrat kraj, ve kterém by se měl kemp nacházet. Vidíte ale vyfiltrovanou nabídku, některé kempy mají i hodnocení, a když si zobrazíte podrobnější informace, uvidíte i vzdálenost od vaší aktuální pozice. Nebo se znovu podíváte na mapu a uvidíte jen zúžený výběr kempů. Můžete se dokonce podívat na internetové stránky vybraného kempu nebo si jej přidat mezi oblíbené.

Aplikace je opravdu povedená, kempů je v databázi velké množství a určitě tak máte z čeho vybírat.

Odkaz na stažení

Hrady a Zámky ČR

Aplikace má poněkud nepřesný název. Daleko lepší by bylo Hrady a Zámky a jeskyně a rozhledny. Všechny tyto objekty vám program velmi rychle dokáže dohledat na základě vaší aktuální polohy. Samozřejmě, pokud znáte název místa, kam se chcete podívat, zadáte vyhledávání a podíváte se, jak daleko budete muset dojet.

Ovládání aplikace je řešeno naprosto skvěle. Dělí se do záložek podle typu objektů, horní část displeje zabírá mapa. Když na ni ťuknete, objeví se přes celý displej. U každého nalezeného místa vidíte vždy vzdálenost od své aktuální polohy, když na vybraný objekt ťuknete, objeví se podrobnější informace. Zjistíte třeba výši vstupného, telefonický kontakt nebo něco z historie. Každé místo můžete hodnotit a přidávat k němu fotky.

Odkaz na stažení

Reklama