Carneo S4: dostupný bezdrátový poslech [recenze]

Reklama

Pokud máte dost drátových sluchátek a hledáte bezdrátové špunty za pár stovek, je tu výrobce Carneo s modelem S4. Pro poslech hudby i telefonování vyhoví dokonale, i když jim můžeme vyčíst pár nedostatků.

Výrobce Carneo je na českém trhu známý jak sluchátky, tak chytrými hodinkami, náramky a dalším elektropříslušenstvím. Pro milovníky mobilníé hudby z řad teenagerů a méně náročných posluchačů tu máme bezdrátové bluetooth špunty Carneo S4 s cenovkou 899 Kč (Datart). Balení obsahuje kromě dobíjecího pouzdra s kapacitou 1 500mAh ještě dvojici adaptérů do uší, dobíjecí USB kabel a návod. Špunty čekají na svoje využití v zaobleném plastovém pouzdru s matným povrchem.

Dvířka na horní straně jsou pevně zacvaknutá, pro jejich otevírání je nutné vyvinout nějakou sílu a zručnost. Odměnou je přístup ke dvojici špuntů s již instalovanými nástavci do ucha střední velikosti. Dobíjecí pouzdro se nabíjí USB-C konektorem, opačným směrem slouží USB konektor a nabijete třeba sportovn náramek nebo hodinky (vyzkoušeno, funguje). Pouzdro je tak šikovnou powerbankou pro více zařízení.

Špunty na svém místě drží díky magnetům, nabíjení obstarávají viditelné kontakty. Při nabíjení pouzdro svítí modře, sluchátka pak červeně, efektní změny barvy na modrou docílíte třeba při párování a potvrzeném bluetooth spojení. Navíc vám anglicky ženský hlas řekne, že máte bluetooth spojení. Sluchátka nabídnou na vnější straně tlačítko pro posun skladeb, zastavení hudby či příjem hovorů. Tlačíka obou špuntů slouží shodně, k jejich sitsku je nutné zatlačit, pak i slyšitelně cvaknou. Při tlačení je to trochu nepříjemné, stisknete si totiž i uši, v nichž sluchátka trčí. Při nošení mi sluchátka tvarově seděla, nehýbala se při lehkém pohybu typu chůze, při běhu už to tak jisté nebylo.

Sluchátka mají vydržet asi 4 hodiny provozu, nejde o žádné rekordmany. V praxi je to reálná hodnota, a tak budou rády pobývat v nabíjecím pouzdru. Dobrou zprávou je, že umí hrát i jedno sluchátko samostatně, a tak můžete druhé třeba dobíjet. Kvalita zvuku není nijak oslnivá, i výrobce hovoří hlavně o výškách a basech a má pravdu. Zvuk je přebasovaný, bez prokreslených středů, vokály zase nepřeslechnete díky vytaženým výškám. Špunty zvládnou hrát na maximální úroveň, aniž by v nich chrčelo, počítejte však spíše s duněním basových složek. Cílová skupina je tak jasná, mladší uživatelé toužící po hukotu do uší bez nutnosti nějakých detailů.

Carneo S4 je vstupním modelem do světa bezdrátových špuntů, nenaízí samozřejmě ANC aktivní rušení hluku, ani certifikovanou odolnost proti vodě (potu apod.). Díky příznivé ceně nemusí majitele trápit případná ztráta a dokoupení dalších.

Parametry sluchátek Carneo S4

  • Cena: 899 Kč

Carneo S4 na videu výrobce

Reklama