Časopis Reflex pro přístroje Samsung na rok zdarma

Reklama

Pokud máte ten správný telefon nebo tablet od Samsungu, můžete si ze Samsung Apps zdarma stáhnout aplikaci Týdeník Reflex. Následujících 52 čísel (tedy jeden rok) si do ní budete moci, opět zcela zdarma, nahrávat aktuální vydání časopisu v plném znění.

Aplikace vám bude fungovat na tabletech Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Tab a telefonech Samsung Galaxy S III s výjimkou úplně prvních tabletů (označených jako P1000 a P1010). Jak již bylo řečeno, najdete ji v Samsung Apps, je totiž určena exkluzivně pro majitele zařízení Samsung, nikdo jiný si ji nestáhne.

Reflex_1

Spolu s aplikací navíc získáte zdarma roční předplatné Reflexu. V praxi to bude vypadat tak, že si do aplikace snadno a bez dalších poplatků stáhnete aktuální číslo, které si pak budete moci na displeji svého tabletu či mobilu prohlížet. V rámci „předplatného“ získáte 52 čísel.

Komentář Mobinfo.cz

Ze strany Samsungu nejde o žádný problém, firmu celá akce nic nestojí, uživatele jejich zařízení získají výhodu, kterou jinde nemají. Jako horší se jeví věc ze strany Ringieru, vydavatele Reflexu (a provozovatele Blesk mobilu). Roční předplatné v elektronické podobě stojí aktuálně 1 596 Kč. I kdyby se v Česku prodalo jen tisíc zařízení schopných čtečku nainstalovat, přichází vydavatel potenciálně až o 1,5 milionu („až o“ znamená, že ne všichni z toho tisíce si ji nainstalují).

Reflex_2

Takové peníze nevynaloží žádný vydavatel jen tak. Je tedy pravděpodobné, že počítá s některou z následujících věcí. Za prvé, zájemců o Reflex zdarma bude tolik, že se zvýší počet distribuovaných výtisků a inzerenti to ocení, takže výpadek z příjmů z trafik nebude znát. Za druhé, zvýší povědomí o svém časopisu, což se projeví na známosti značky (a to pak opět pozitivně na nárůstu inzerce). Za třetí, je to nějaká forma bonusu pro Samsung, pravděpodobně k zaplacené inzertní kampani, která případné ztráty hravě pokryje. Za čtvrté, opevňují se pozice proti nově vznikajícímu tabletovému vydavatelství Tablet Media.

Ať tak, tak, tak či onak, pro majitele přístrojů Samsung je to dobrá zpráva. Obchodní model této dohody ať si řeší Ringier se Samsungem, vy můžete zdarma stahovat časopis. Co si přát víc.

Reklama