CAT B10: chytrý telefon nejen na stavbu [recenze]

Reklama

Hranatý a těžký mobil odolá vodě, prachu, nárazům a mrazu. Kromě Androidu překvapí funkce dualSIM, své okolí můžete ohromit zvonění se zvukem startujícího buldozeru Caterpillar!

CAT B10 je společně s CAT B25 zajímavým outdoorovým telefonem, který nese značku výrobce stavebních strojů Caterpillar. CAT B10 se prodává v jediném barevném provedení s jasně viditelnými logy výrobce, při první setkání šokuje bytelná konstrukce a hlavně její hmotnost.

CAT B10 ve zkratce

 • Odolná konstrukce
 • Bohaté příslušenství
 • dualSIM
 • Vysoká hmotnost
 • Tvrzené sklo displeje
 • Informační dioda
 • LED baterka s tlačítkem
 • 2GB karta v ceně
 • Příliš zapuštěný microUSB
 • Hlasitý reproduktor
 • Nedokonalé počeštění

CAT B10

Rozměry: 121 × 65 × 22 mm, 201 g
Displej: 3,2″, 320 × 480 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 114 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: WVGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Caterpillar CAT B10 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kapitoly článku:

 1. Představení, parametry, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

Součástí balení CAT B10 je celkem bohaté příslušenství. Nechybí handsfree, datový kabel, USB nabíječka a karabina na pásku s kompasem. Na volné poutko telefon lze zavěsit, hliníková karabina patří třeba na opasek. Raději bych ji nahradil za ocelovou pevnější. Od výrobce dostanete i 2 000mAh baterii. Telefon odolá prachu a vodě dle normy krytí IP67.

CAT B10 je pořádný macek, ruku vám zatíží 201 g, což není zrovna málo. Na druhou stranu o něm spolehlivě víte, ať už jej máte v kapse montérek nebo někde v bundě. Brnění z tvrdé gumy má za následek tloušťku 22 mm, guma je na všech hranách zkosená. Na přední straně vyčnívá více tak, že chrání displej při položení otočeného mobilu.

Autoři designu nechali viditelné šroubky, které mobil drží pohromadě. Nad displejem se nachází čidlo vzdálenosti, čidlo jasu ale není, musíte do nastavení. Nechybí ani přední kamera pro videohovory a focení. Displej s velikostí 3,2″ nabízí menší komfort než větší kolegové, co se dá dělat. Použité rozlišení není špatné, horší je to klasicky s displejem na slunci, to není vidět skoro nic. Displej chrání tvrzené sklo Asahi Strengthened Glass, navíc je na něm nalepena průhledná folie.

Pod displejem jsou vidět tři senzorová tlačítka, bohužel nejsou podsvětlená. Popisky jsou dobře viditelné, lesknou se. Další ovládání umožní tři tlačítka níže, červené a zelené pro hovory, prostřední na zobrazení pohotovostního displeje. Zeleným tlačítkem se ukáže registr hovorů, červeným jen pokládáte hovory, nelze jej použít pro návrat v nabídce. Tato tlačítka lze mačkat v rukavicích, na to výrobce myslel vhodně.

CAT B10 má poněkud překvapivě informační diodu, ta je těsně pod zeleným tlačítkem a svítí bíle. Nejprve jsem o ní nevěděl, umí blikat nekonečnou dobu pro upozornění na novou událost, zmeškaný hovor. Současně s ní bliká i žluté tlačítko a to už je vidět lépe.

Telefon se zamyká automaticky nebo tlačítkem na horní straně. To je bohužel dost malé a ještě klade odpor při stisku, takže ovládání není moc pohodlné. Vedle něj je pod těsnící krytkou 3,5mm jack. Sluchátka moc kvality nepobrala, ale na hovory se použít dají.

Levá strana obsahuje tlačítko LED svítilny. Funguje i při zamknutém telefonu, stačí podržet a svítí, po puštění zhasne. Krytka výše schovala microUSB, který je hodně zapuštěný do těla mobilu. Tady přijde na řadu přibalený kabel, jinak na konektor nedosáhnete. Stávající microUSB kabely tak nelze použít, škoda.

Vpravo se řídí hlasitost hovoru, nechybí ani spoušť fotoaparátu. Záda telefonu obsahují masivní poutko na zavěšení, pod ním pak oko 5Mpx fotoaparátu s autofokusem a nekvalitním WVGA videem. Velká dvířka bateriového prostoru drží jako přibitá díky dvojici šroubků. Ty uvolníte přibaleným kovovým plíškem/šroubovákem na poutku s karabinou. Pod krytem se nachází hlasitý reproduktor pod kovovou mřížkou, jeho hlasitost hodnotím kladně.

Mobil pohání 2 000mAh akumulátor, až pod ním vykoukne dvojice SIM slotů a microSDHC karty. CAT nezapomněl přidat jednu kartu s kapacitou 2 GB v ceně. Po nabití telefon s dvojicí SIM vydrží dva dny nabitý, když vypnete datové přenosy, tak i více.

Kapitoly článku:

 1. Představení, parametry, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama