CAT B10: chytrý telefon nejen na stavbu [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

CAT B10 má pouze jednojádrový 800MHz procesor a 512 MB RAM. Interní úložiště ukazuje na počátku 140 MB místa, 2GB kartu dostanete od výrobce. Telefon je vybaven starším Androidem 2.3. Novinkou je informace v horní liště, kde je síla signálů obou SIM, pouze SIM1 lze připojit na 3G. Tak to ukazují i symboly. Jednotlivé SIM lze vypnout v nastavení do offline režimu, nejde je ale například pojmenovat.

Označení SIM 1 a 2 najdeme také v seznamu kontaktů, kde je vidět, na které SIM jsou uloženy. Další číslovky lze spatřit v registru hovorů, jasně vidíte, ze které SIM se volalo a kam. Pod číselníkem čekají na stisk dvě tlačítka, takže se určitě nespletete. Taková čísla se objevila i v editoru SMS, značky SIM1 a SIM2 se objevují v konverzacích.

Při procházení Androidem jsem přišel na řadu nepřeložených anglických hlášek, ale naštěstí nejde o nic, co by nešlo snadno pochopit. Výrobce v hlavním menu poházel ikony, které jsou internetové odkazy do půjčovny a bazaru Caterpillar strojů, také na hlavní web CAT.

Místo správce souborů tu máme File Manager, jinak je nabídka aplikací dost strohá. Základní výbava obsahuje FM rádio, galerii, přehrávač, mapy, navigaci i hlasový záznamník. Procházení menu se dá urychlit vypnutím animací, i tak si někdy CAT dává na čas. Stačí se podívat do Galerie, kde se snímky cukají a trhají, než se zobrazí. Otáčení displeje při naklonění mobilu ale funguje bleskově. Android jinak ničím nepřekvapí, v galerii tapet jsem objevil několik detailů ze stavebních strojů CAT. Okolí dokážete pobavit vyzváněním se zvukem startujícího buldozeru, to jen tak někdo nemá!

CAT B10 fotí a natáčí

Závěr

CAT B10 je především outdoorovým telefonem, na který se můžete spolehnout, že přežije mizerné počasí, těžké podmínky na stavbě i vykoupání v kaluži. Obrněná konstrukce je dost těžká, na to si musíte zvyknout. CAT si rozumí s dvojicí SIM karet, určitě potěší bohaté příslušenství. Pamatovat musíte na speciální prodloužený microUSB kabel, abyste mobil dobili i na cestách.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama