CAT B25: levný dualSIM nejen pro bagristy [preview]

Reklama

Druhý odolný mobil ze stáje Caterpillar nehýří rozumy, vynechal dotykový displej, přidal alfanumerickou klávesnici. Nechybí mu LED baterka i robustní poutko, odolnost IP67 to jistí proti prachu a vodě.

CAT B25 je druhý z dvojice odolných telefonů Caterpillar, které jsme představili v našem článku. Chytrému modelu CAT B10 s Androidem jsme se věnovali v tomto preview, nyní se podíváme na levnější a štíhlejší B25 bez operačního systému. CAT B25 podobně jako B10 dává jasně najevo, že nemá namířeno do dámských ručiček, nýbrž do pracovních rukavic dělníků, kutilů a všech, kteří se pohybují v prostředí, kde by klasické telefony asi nepřežily. Výrobce Caterpillar si dal na konstrukci záležet, a tak tu máme normu krytí IP67, nějaké to koupání ve vodě tedy není problém a prašné prostředí nevadí.

CAT B25

Rozměry: 125 × 55 × 22 mm, 161 g
Displej: 2″, 240 × 320 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, 78 MB, ano
Data: GPRS EDGE
Další konektivita: microUSB
Fotoaparát: 2 Mpx, video: QVGA blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Caterpillar CAT B25 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

 

CAT B25 ve zkratce

  • Bohaté příslušenství
  • Robustní konstrukce, odolnost IP67
  • DualSIM
  • MicroSDHC slot
  • LED baterka, tlačítko na boku
  • Chybí 3,5mm jack na sluchátka; v balení sluchátka s microUSB konektorem
  • Příliš zanořený microUSB konektor
  • Jen 2Mpx fotoaparát
  • Bez operačního systému
  • Jen 78 MB vnitřní paměti

Výrobce tvrdí, že telefon snese nárazy, mráz a všemožnou špínu, já bych mu to i věřil. Konstrukce je obalena tvrdými plasty a gumou, boky mobilu připomní struhadlo. Nejdříve hodně zaujme obrovské poutko na horní části, snadno provlečete pásek s karabinou a kompasem z prodejního balení. Strach bych neměl ani o ochranný plast displeje, navíc opatřeným folií, ani při silném stisku se neprohne. Pod ním je v hloubi utopený TFT displej, který bohužel na světle nelze skoro přečíst, nutno zastínit. Na menší ploše je rozlišení dostačující, tady problém není.

Pod displejem máme neklouzavá tlačítka klávesnice, kterým šéfuje směrová klávesa s firemní CAT žlutou barvou. Funkční tlačítka spolu se sluchátkovými jasně ukazují svůj účel, na všech se dobře píše, jak vystupují nad povrch. Stisk odpovídá i zvukově cvaknutím. Tlačítka jsou celkem rovnoměrně podsvícena bílým světlem.

Levá strana obsahuje spoušť 2Mpx fotoaparátu na zadní straně, pod gumovou krytkou se schoval microUSB. Stejně jako u modelu B10 je potřeba použít kabel z krabičky, protože microUSB koncovky jiných kabelů jsou jednoduše krátké a nedojde ke spojení. Na pravé straně máme tlačítko LED svítilny, stačí krátce podržet a svítí trvale. Líbí se mi záda mobilu stejně jako u B10, opět je potřeba šroubovák nebo plíšek na karabině k uvolnění pevného krytu baterie. Nad krytem se vešel 2Mpx fotoaparát s průměrnými výsledky a pouze QVGA videem, tady se šetřilo. Hlasitý reproduktor pochválím, ten jen tak nepřeslechnete.

Pod krytem je napevno natlačená baterie s kapacitou 1 300 mAh a teprve pod ní objevíte dva sloty na SIM. Obrněnec CAT je totiž dualSIM a to se může hodit. Slot microSDHC je prázdný, raději si kartu hned dokupte, jelikož uvnitř mobilu je pouze 78 MB místa! Telefon CAT B25 pracuje na své firemní platformě, která je však dost použitelná, alespoň na první pohled. Telefon podporuje přenosy v GPRS a EDGE, sítě 3G bohužel neumí. Tenhle telefon je určený pro základní použití, ale i tak nechybí organizační funkce, nějaká hra, vyzváněcí profily atd. Chod telefonu je hodně rychlý, na další zkušenosti si počkejte do recenze.

CAT B25 fotí

Reklama