Caterpillar: výrobce bagrů začíná prodávat mobily

Reklama

Výrobce stavebních strojů všeho druhu, firma Caterpillar, právě vstupuje na český trh se dvěma zajímavými mobily s operačním systémem Android. Jejich hlavním poznávacím znamením je extrémní odolnost. Předpokládá se, že je lidé budou používat na stavbách, tak prostě musí něco vydržet.

Samozřejmě není nikde psáno, že musíte celý den strávit u míchačky, abyste si mohli telefon Caterpillar (respektive CAT, jak zní značka, pod kterou firma v mobilní branži vystupuje) pořídit. Telefony CAT jsou zkrátka odolné, nerozhodí je nějaký ten pád, občasné zmoknutí nebo hození do vody, případně vyválení v hromadě prachu.

Na českém trhu CAT začíná s modely CAT B10 a CAT B25. První z nich má operační systém Android a oba pak zvýšenou odolnost certifikovanou na IP67.

Součástí balení obou téměř nerozbitných telefonů je praktické příslušenství v podobě karabiny k přichycení telefonu, magnetického kompasu, šroubováku pro snadnou výměnu baterie a SIM karty a handsfree sady se sluchátky. V průběhu října pořídíte oba mobily exkluzivně v prodejnách Datart, od listopadu je najdete například v ElectroWorldu nebo internetovém obchodě Alza.cz.

CAT B10 Smartphone

Robustní model CAT B10 je plnohodnotný smartphone s operačním systémem Android. Splňuje podmínky certifikace IP 67, která zaručuje extrémní odolnost vůči vodě, prachu, těžkým nárazům a mrazu. Displej modelu CAT B10 o velikosti 3,2 palce s rozlišením 480 × 320 bodů je pro lepší ochranu proti poškrábání vybaven bezpečnostním sklem Asahi Strengthened Glass. Telefon pohání 800MHz procesor Qualcomm napájený baterií s nadstandardní kapacitou 2 000 mAh. CAT B10 navíc podporuje technologii Dual SIM pro uživatele s více telefonními čísly.

Prodávat se bude za 8 990 Kč.

CAT B25 Phone

Telefon CAT B25 je určen náročným uživatelům, kteří preferují standardní ovládání tlačítky. V tomto případě navíc potěší velkoryse pojatá klávesnice. Model CAT B25 rovněž vyhovuje standardům ochrany IP 67 proti prachu, špíně, tvrdým nárazům, mrazu a vodě. Stejně jako model CAT B10 je i CAT B25 vybaven sloty pro dvě SIM karty.

Prodávat se bude za 2 990 Kč.

Reklama