CellularLine Interphone F5 XT TWIN: nekřičte do větru [recenze]

Reklama

Kvalitní handsfree pro všechny uživatele motorek a skútrů zprostředkuje bezproblémovou komunikaci se spolujezdcem. Další komfort zajistí hlasové ovládání, FM rádio, bluetooth spojení s mobilem a dlouhá výdrž.

CellularLineInterphoneF5XTTWIN_26

CellularLine Interphone patří mezi vyhlášené italské výrobce kvalitního příslušenství. Již řadu let motorkáři používají sady handsfree, které lze instalovat do helem a přitom pohodlně ovládat i v rukavicích. Na test jsme získali nejdražší a nejvýkonnější sadu CellularLine Interphone F5 XT TWIN, tedy zařízení pro dvě helmy pro komunikaci řidiče se spolujezdcem. Součástí balení je i dálkové ovládání na řídítka, cena této sady se pohybuje nad 10 000 Kč.

CellularLine Interphone F5 XT TWIN v bodech

 • Dvě jednotky pro dvě helmy
 • Dva druhy mikrofonů pro uzavřené a otevřené helmy
 • Dálkové ovládání na řídítka
 • Norma krytí IP67, odolá prachu, vodě
 • Bluetooth spojení s mobilem, A2DP, AVRCP, handsfree, headset
 • Hlasové ovládání, vytáčení
 • FM rádio s RDS, 8 míst na stanice
 • Externí kabel 3,5mm jack na další zdroj hudby
 • Možnost spojení až 6 jednotek Interphone
 • Pohotovostní režim až 700 hodin
 • Doba hovoru až 12 hodin v kuse
 • Rozměry jednotky: 90 × 45 × 20 mm
 • Za zapůjčení děkujeme distributorovi Recall
CellularLine Interphone F5 XT TWIN lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Obsah balení

Sada Interphone F5 XT Twin je určena pro instalaci do dvou helem, ať jsou otevřeného nebo uzavřeného typu. Na helmu lze řídící jednotku přichytit pomocí plastové destičky, kterou na helmu nalepíte oboustrannou páskou. V mém případě jsem zvolil snímatelný držák s klipem na dva šroubky, výrobce dokonce nezapomněl ani na křížový šroubovák. Jelikož sada podporuje připojení externího zdroje, nechybí kroucený kabel s jackem na konci, můžete poslouchat třeba hudbu z MP3 přehrávače nebo mobilu. Pro dobíjení a spojení s počítačem slouží USB kabely.

CellularLineInterphoneF5XTTWIN_27

Pokud máte na motorce řídítka s průměrem 20-32 mm, využijete dálkové ovládání. Nemusíte poté sahat na helmu, jednotku Interphone obsloužíte z řídítek. Opět je voděodolné, je napájeno dvojicí knoflíkových baterií. Ovládání je bezdrátové díky bluetooth.

CellularLineInterphoneF5XTTWIN_11

Instalace

Na plastovém klipu jednotka Interphone drží spolehlivě po zacvaknutí, snadno ji lze sundat a schovat do kapsy. K jednotce s ovládacími prvky potřebujete připojit stereo sluchátka (nebo jedno mono sluchátko) a poté zvolit vhodný mikrofon dle typu helmy. Spojovací kabely jsou velmi tenké, ideální k instalaci pod polstrování v helmě nebo na jejím obvodu.

CellularLineInterphoneF5XTTWIN_6CellularLineInterphoneF5XTTWIN_7CellularLineInterphoneF5XTTWIN_8CellularLineInterphoneF5XTTWIN_9CellularLineInterphoneF5XTTWIN_10CellularLineInterphoneF5XTTWIN_18

Správné zapojení součástí je snadné díky barevně označeným konektorům. V našem případě integrální a vyklápěcí helmy jsem zvolil mikrofon na kabelu, pro otevřené helmy se hodí mikrofon na ohebném pružném ramenu.

CellularLineInterphoneF5XTTWIN_12CellularLineInterphoneF5XTTWIN_13CellularLineInterphoneF5XTTWIN_20CellularLineInterphoneF5XTTWIN_14

Sluchátka mohou držet na helmě díky nalepovacím suchým zipům, nebo je lze uchytit přímo na druhou stranu polstrování. Drobná sluchátka na uši netlačí, záleží samozřejmě na konstrukci helmy a typu polstrování. Mikrofon může opět držet z vnitřní strany helmy poblíž úst na suchém zipu, který buď nalepíte, nebo to bude držet na polstrování helmy.

CellularLineInterphoneF5XTTWIN_22CellularLineInterphoneF5XTTWIN_23CellularLineInterphoneF5XTTWIN_24CellularLineInterphoneF5XTTWIN_19

Mikrofon obsahuje molitanový nástavec pro tlumení hluku při jízdě. Díky delšímu kabelu jsem jej snadno instaloval i do vyklápěcí helmy. Po instalaci do obou helem je potřeba ještě zařízení dobít, k tomu se hodí počítač a USB kabel.

Funkce a používání při jízdě

Interphone F5 XT je velmi schopné zařízení, které se postará o zábavu nejen pro řidiče. Jednotka nabízí jasně odlišená tlačítka, která lze snadno nahmatat i v kožených rukavicích. Prostřední tlačítko je multifunkční, nahoru a dolů se pohybujete v menu, dopředu a dozadu se řídí hlasitost. Zaručena je prachuodolnost a voděodolnost. Při pohledu na design je zřejmé, že na helmě nijak nepřekáží, na výšku má nějakých 20 mm.

CellularLineInterphoneF5XTTWIN_1CellularLineInterphoneF5XTTWIN_2CellularLineInterphoneF5XTTWIN_4CellularLineInterphoneF5XTTWIN_5CellularLineInterphoneF5XTTWIN_16

V menu najdete jednoduchý rozcestník mezi poslechem FM rádia, spárováním s telefonem, funkcí interkom. Pro FM rádio je nachystáno 8 pozic k uložení stanic, osobně mi vadilo rušení signálu v městském provozu. Z jednotky lze rovněž telefonovat, pokud si nastavíte hlasové vytáčení, funguje i to. vše díky bluetooth 3.0, hudbu si užijete s A2DP profilem ve kvalitě stereo. To profil AVRCP podporuje ovládání přehrávače v mobilu. V praxi jsem neměl problém se spárováním s Nokií Lumií 820, při poslechu hudby ani není nutné využívat maximální hlasitost.

CellularLineInterphoneF5XTTWIN_3CellularLineInterphoneF5XTTWIN_17

Díky česky namluvenému prostředí příjemným ženským hlasem je nastavení zařízení hračka, stačí následovat pokyny. Nejprve je dobré spárovat obě jednotky do módu interkom, řidič a spolujezdec spolu mohou v klidu konverzovat. Pokud si zařízení Interphone pořídí další kamarádi, může spolu komunikovat až 6 uživatelů. Dosah jednotek je veliký, mezi dvěma uživateli klidně přes kilometr a vzdálenosti rostou s počtem účastníků, přenos pro 6 uživatelů na 6 motorkách až do dálky 2,4 km.

CellularLineInterphoneF5XTTWIN_25

Do mikrofonu není potřeba nijak křičet, je dostatečně citlivý. Aerodynamický hluk při jízdě nevadí přibližně do rychlosti 100 km/h, pak už je dobré zvýšit hlas. Samozřejmě záleží na kvalitě každé helmy a pečlivosti při instalaci mikrofonu.

Závěr

CellularLine Interphone F5 XT TWIN podává skvělý výkon, pro jezdce nabízí zajímavé funkce, ovládání je bezpečné a spolehlivé. Díky podpoře přehrávání hudby a spárování s telefonem jej využijete, i když zrovna nejste na vyjížďce se spolujezdcem nebo dalšími jezdci s Interphone.

Reklama