CellularLine Interphone SM54: mobil dej na řídítka! [recenze]

Reklama

Možná řešíte, kam s mobilem na kole? Otestovali jsme robustní odolné pouzdro pro telefony a GPS navigace., které lze přichytit na řídítka nebo používat samostatně. Přežije vodní sprchu a přitom nabídne pohodlné dotykové ovládání.

CellularLine Interphone SM54 už od pohledu budí respekt, a to především svojí velikostí. Výrobce vsadil na univerzální rozměr do velikosti displeje 5,4″, takže do pouzdra snadno vložíte jak větší mobily, tak i GPS autonavigace.

CellularLine Interphone SM54 ve zkratce

  • Univerzální pouzdro pro přístroje s rozměry cca 145 × 85 × 25 mm
  • Masivní držák na řídítka, jistící pásek
  • Měkké podložky pro podložení mobilu
  • Přežije vodní sprchu, lehké pády, prašné prostředí, zpocené ruce
Držák CellularLine Interphone SM54 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Pouzdro je ohebné a zhotovené z imitace kůže, zadní část je ještě zpevněná. Především kvůli tomu, že na zádech se pouzdro dá přichytit na držák. Uzavírání má na svědomí dvojice jezdců na plastovém zipu, ten pak kryje voděodolná membrána. Vnitřek pouzdra je polstrovaný, skoro celou čelní plochu zabere průhledná měkká folie.

Pouzdro pojme cokoliv do tloušťky skoro 25 mm, zbývající rozměry jsou asi 85 × 145 mm. Potíže tak nedělá ani větší navigace nebo mobil jako je třeba Nokia Lumia 900. Aby zařízení uvnitř nelítalo sem a tam, k jeho fixaci poslouží čtveřice měkkých podložek, kterými vyložíte zbývající prostor. Mobil tak najdete těsně pod průhlednou folií a opravdu se ovládá dobře. Displej snadno pobere doteky, tady problém mít nebudete.

Držák je zhotoven z pevného černého plastu a skládá se z několika částí. Pevné spojení s pouzdrem zajistí pojistka a dvojice kolejniček, natočení pak obstará plastový kulový čep s utahovacím kroužkem. Na řídítka patří větší spodní část, čelisti jsou vyloženy gumoub a tak si řídítka nepoškrábete. Největší průměr řídítek může být někde kolem 30 mm, takže na představec jsem musel zapomenout.

Jak vidíte na fotkách, ztenčená část řídítek už držáku vyhovuje lépe. Dotažení má na starosti plastový šroub s kovovou matkou uvnitř. Tady bych uvítal větší opěru pro prsty, jelikož právě tohle dotažení je nejpodstatnější. Pro jistotu výrobce přibalil jistící pásek se suchým zipem, kdyby se držák náhodou rozpadl.

Po instalaci na kolo zjistíte, že mobil trčí nad řídítky asi 10 cm a vůbec to nevypadá dobře. Ale je to funkční a o to mnohým jde. S pouzdrem jsem najezdil desítky kilometrů a zjištění jsou jasná. Na nerovnostech musíte dbát na pořádné utažení na řídítkách, jinak budete muset zastavovat. Na silnicích problém není.

Nepočítejte s tím, že na mobilu budete během jízdy sledovat mapu, ve slunečném počasí stejně nic neuvidíte, jak se vše leskne. Pouzdro také trochu brání dotyku zámku displeje na boku mobilu, ale nakonec jej nahmatáte i přes pouzdro, netřeba rozepínat. Pouzdro Interphone jsem lehce sprchoval vodou, dovnitř se nedostane ani kapka, takže lehký déšť snese. Jelikož na trhu pouzder pro mobily na kolo není mnoho, najde si tohle své kupce snadno. Robustní provedení dělá dobrý dojem a voděodolnost je k nezaplacení, líbila se mi citlivost displeje i přes folii.

Reklama