CellularLine PWB 6000: spoutejte energii pro mobily

Reklama

Nejen turisté ocení možnost dobití telefonů kdekoliv na cestách. Kapesní záložní zdroj dobije několik zařízení, tablety však nikoliv. Necháte se zlákat energetickou náloží 6 000 mAh?

CellularLine PWB 6000 je záložní zdroj s kapacitou 6 000 mAh. Jak z tohoto údaje vyplývá, využijete jej na dobití několika mobilů, MP3 přehrávačů a dalších přístrojů. Nabíječka se rozměry podobá telefonu, od výrobce navíc dostanete šikovné uzavíratelné pouzdro se zipem. Do něj na cesty sbalíte i 5 konektorů, kterými powerbanku propojíte s mobily staršího data vydání (Sony Ericssony s Fast-portem, Nokie s 2mm konektorem, stroje s miniUSB), pokud by nestačil tradiční microUSB.

Klíčové vlastnosti

  • Rozměry: 115 × 60 × 15 mm, 210 g
  • Kapacita: 6 000 mAh
  • Vstupní/výstupní proud: 5 V, 800 A/5-5,5 V 1 500 mA
  • Výbava: cestovní pouzdro na zip, 5 konektorů, propojovací USB kabel
Nabíječka CellularLine PWB 6000 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Záložní zdroj dostal kovovou konstrukci, která by mohla odolat i lehkému pádu, o voděodolnosti zmínka v manuálu není. PWB 6000 je třeba před použitím nabít, k tomu poslouží speciální konektor a přibalený USB kabel. Dobíjení z USB počítače není zrovna nejrychlejší, na tohle rozhodně nespěchejte. Možná by se hodila USB síťová nabíječka k urychlení procesu. Dobíjení indikují zelené diody jedné z lesklých hran. Jak ukazují popisky, diody prozradí 30, 70 a 100 % nabití akumulátoru.

K nabíjení zařízení stačí zasunout USB kabel do USB slotu, zvolit správnou koncovku a vše propojit. Nabíječka začne dobíjet po stisku tlačítka ON. USB spojení má tu výhodu, že využijete jakýkoliv jiný kabel po ruce. Během nabíjení se nabíječka mírně zahřívá, do mobilu se tlačí proud 1,5 A. Dle stavu a kapacity akumulátoru v mobilu se nabíjí pár desítek minut. Zdroj jsem používal pro dobíjení mobilů různých značek a operačních systémů. Nabíječku odmítala pouze Nokia N9. Pro tablety je potřeba vyšší hodnota 2,1 A, takže to nefunguje.

V oblasti cestovních záložních akumulátorů asi není velká konkurence a tak je cenovka nasazena kolem 2 000 Kč. Podobné produkty tuto cenu ještě překračují. Zařízení ocení studenti i pracující na cestách, kteří nechtějí přijít o telefon kvůli vybití.

Reklama