Centropol: přijde další virtuál? Uvidíme

Reklama

Razítko na smlouvě Blesk mobilu ještě pořádně nezaschlo a na český trh už se chystá další virtuál. Zatím je ale pouze ve fázi úvah a velkolepých plánů. Teprve nejbližší měsíce ukážou, jestli se mu podaří vyjednat pronájem sítě alespoň s jedním mobilním operátorem.

Skupina Centrapol zabývající se realitními službami a dodávkami energií včera rozeslala novinářům tiskovou zprávu, ve které informuje o připravovaném vstupu dalšího virtuálního operátora na český trh. „Prvního zákazníka by měl operátor přivítat v první polovině příštího roku. Mobilní operátor je součástí holdingu Centropol, do kterého mimo jiné patří největší alternativní dodavatel elektřiny, společnost Centropol Energy.“

Na rozdíl od Blesk mobilu, který už nabírá první zákazníky, je ale Centropol na samém začátku dlouhé a trnité cesty. Tisková zpráva jasně uvádí, že teprve zahajuje jednání se všemi třemi mobilními operátory. To vlastně znamená, že nemá dosud nic dohodnuto a teprve se uvidí, jestli ho někdo do své sítě pustí a za jakých podmínek.

Šance nového potenciálního virtuála jsou ale relativně silné. V tiskové zprávě se mimo jiné dočtete, že „Skupina Centropol působí na trhu od 90. let 20. století. Její součástí jsou firmy zabývající se dodávkami energií a realitami. Součástí skupiny je také společnost Centropol Energy, která je s více než 320 000 zákazníky v současné době největším alternativním dodavatelem elektřiny a velmi významným dodavatelem plynu. Tržby skupiny Centropol se pro rok 2012 budou blížit hranici  7 miliard korun.“

Z toho vidíte, že se jedná o finančně silného hráče, který má navíc zajímavou uživatelskou základnu. Pokud Centrapol obchází operátory s nabídkou potenciálních tří set tisíc nových zákazníků, má dost velkou šanci, že mu na toto lákavé sousto alespoň jeden z nich přikývne. Nyní je vhodná doba, Telefónica má Blesk, ostatní nemají nic, a třeba by také chtěli. Nechme se překvapit.

Reklama