Ceny ověřujeme přímo v obchodě, díky mobilu

Reklama

Podle výzkumu, který provedl Seznam.cz, přibližně 40 % lidí alespoň občas v obchodě na mobilu ověří, jestli náhodou není vyhlédnuté zboží trochu předraženo. Nákup přímo z telefonu ale zatím příliš oblíben není, zákazníci mají strach.

Pokud už přes mobil něco nakupujeme, tak je to elektronika, software nebo cestovní doklady. První skupina je jasná, kdo nakupuje elektroniku, je natolik technicky zdatný, že se nákupu přes mobil nebojí. Druhá skupina zase do velké míry zahrnuje hry a programy určené pro mobilní telefon, které jsou samozřejmě nakupovány z mobilu. No a cestovní doklady zase často nakupujeme na cestách, kde není jiné zařízení než mobil k dispozici.

Seznam_mobilvobchode_1

Mnohem častěji na mobilu pročítáme recenze nebo srovnáváme ceny (15 % zákazníků pravidelně před většinou nákupů, 22 % výjimečně). I přes rozvoj mobilních telefonů a výrazné zvětšování displejů v poslední době má počítač pořád v nákupním procesu nezastupitelnou roli. Lidé se bojí nakupovat přímo z mobilu kvůli bezpečnosti nebo tomu, že je takový nákup pro ně nepohodlný.

Seznam_mobilvobchode_2

Reklama