CES 2013: Huawei D2 a Huawei Mate, jeden za 5, druhý za 6

Reklama

Huawei představil na veletrhu CES 2013 dvě zajímavá zařízení – mobil D2 s pětipalcovým displejem a tablet Mate s 6,1″ displejem. Oba přístroje jsou vybaveny operačním systémem Android, doufejme, že se brzy objeví i na pultech českých obchodů.

Tablet nebo mobil? Huawei Ascend Mate

Abych byl korektní, Huawei označuje svůj Ascend Mate jako mobilní telefon, mě už ale přijde 6,1″ displej jako příliš velký na mobil, a kloním se proto spíše k označení tablet. V každém případě je Mate mezi tablety drobečkem a mezi mobily obrem, tak si vyberte. Fakt je ten, že umí telefonovat, což tablety většinou nezvládají. Na druhou stranu, kapacitou baterie (4 050 mAh) se zase řadí spíše k tabletům.

Huawei_Mate

Displej s výše zmíněnou úhlopříčkou zabírá přesně 73 % plochy čelní strany přístroje, tím se výrobce rád pochlubí. Dokáže zobrazit 1 280 × 720 bodů, je samozřejmě dotykový a používá nejrůznější technologie pro zvýšení jasu, kontrastu a dalších vlastností obrazu.

O jeho Huawei Mate se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz, v přístroji najdete operační systém Android 4.1. Tvorbu snímků má na starosti 8Mpx fotoaparát s autofokusem, případně jednomegapixelová kamera na přední straně. Huawei Mate bude zpočátku k dispozici pouze v Číně, a to už v únoru.

Obří baterie: Huawei Ascend D2

To Huawei Ascend D2 je čistokrevný mobil tělem i duší. Nejde jen o to, že jeho displej má „rozumnou“ úhlopříčku 5″ (a rozlišení 1 920 × 1 080 bodů), mobilnímu zařazení odpovídají i mnohé další parametry. Baterie má kapacitu „pouze“ 3 000 mAh, což je sice na mobil pořád ještě mnoho, na tablet ale zase už málo. Podle výrobce vydrží na jedno nabití šest dní, jsem zvědav na reálnou výdrž při běžném používání.

Huawei_Ascend_D2

Procesor je opět čtyřjádrový, podobně jako u Mate má frekvenci 1,5 GHz. Fotoaparát je ale tentokrát o něco kvalitnější, dokáže snímat v rozlišení 13 Mpx. Tělo přístroje je lehce odolnější proti prachu a vodě (IP 54). Na své si přijdou milovníci operačního systému Android, který je v Ascend D2 přítomný ve verzi 4,1.

Kromě pětipalcové verze se na trhu objeví i varianta s 4,7″ displejem. V Číně se začne prodávat ještě v lednu, do Japonska se dostane během února, o dalších zemích zatím tisková zpráva nehovoří.

Reklama