CES 2013: Podle jednoho kopyta

Reklama

Minulý týden proběhl ve Spojených státech veletrh spotřební elektroniky CES 2013, na kterém výrobci představili celou řadu novinek, od televizorů, až po mobilní telefony a tablety. Zatímco mezi tablety je pár zajímavých přístrojů, mobily jsou zoufale nudné.Informování o mobilních novinkách by letos zvládla jednooká cvičená opise s kocovinou. Tiskové zprávy byly totiž zoufale fádní. Typický mobil z letošního CESu vypadá asi takto: Pětipalcový displej (občas se objeví výjimka s 6,1 palci), čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,5 nebo 1,7 GHz, fotoaparát s rozlišením 8 nebo 13 Mpx, datové technologie od GPRS po LTE, bezkontaktní technologie NFC, operační paměť minimálně 2 GB a k tomu co nejmenší tloušťka pohybující se někde kolem šesti milimetrů.

Sony_Xperia_Z_lifestyle3

Mobil s těmito parametry představili:

Další záplava podobných mobilů bude jistě představena koncem února na barcelonském veletrhu MWC. Uvidíme, kdy se začnou objevovat i v nabídkách českých obchodů.

Velkou skupinu představených zařízení tvořily tablety. Jako první musím zmínit Huawei Ascend Mate (o kterém už byla řeč zde), který sice výrobce označuje jako „největší smartphone“, ale mě jeho obří 6,1″ displej sedí spíš na „nejmenší tablet“. Fakt je ten, že na rozdíl od většiny tabletů umí telefonovat.

Huawei_Mate

Velkou šedou zónu tvoří víceméně stejné tablety s Androidem, které se liší vážně jen drobnostmi. Zmínku si zaslouží tři přístroje, které ze záplavy podobných tabletů vystupují.

Předně je to tablet firmy Panasonic, jehož displej má neuvěřitelných dvacet palců. Docela by mě zajímalo, jestli někdo ze čtenářů našeho webu Mobinfo.cz tuší, k čemu se dá takový obr využít. Na přenášení v kabelce to moc není, můžete ho nanejvýš položit na stůl v kanceláři a používat místo klasického počítače.

Druhou zajímavou drobností ze sféry tabletů je Polaroid a jeho tablet pro děti. Má sice také operační systém Android, k tomu ale dětem přístupnou grafickou nástavbu a hlavně odolné barevné tělo, které snese i to, když dítěti tablet občas vypadne z rukou.

PaperTab_3

Do třetice je to tablet PaperTab (článek zde), který je tvořen výhradně ohebným displejem. Kromě toho, že můžete svůj tablet ohýbat, jak je libo, lze přikládat více tabletů k sobě. Ony se vzájemně propojí a vy tak můžete vytvořit jeden velký displej. Je škoda, že PaperTab je zatím pouze prototyp.

Reklama