CES 2013: Sony Xperia Z s pětipalcovým displejem

Reklama

Na elektronickém veletrhu CES představilo japonské Sony svůj dosud nejlepší smartphone. Jedná se o model Xperia Z, přístroj s operačním systémem Android a obřím displejem, který uspokojí snad i ty nejnáročnější uživatele mobilů. Podívejte se na první informace.

Nejdůležitější vlastností Sony Xperia Z je pětipalcový full HD displej s rozlišením 1080 × 1920 bodů, úhlopříčkou 5” a  technologií Mobile BRAVIA® Engine 2. Ta podle slov výrobce využívá zkušenosti Sony z oblasti televizorů, měla by zajišťovat dokonale ostrý a kvalitní obraz.

Sony_Xperia_Z_lifestyle1

Na displeji si můžete prohlížet třeba fotky vytvořené vestavěným fotoaparátem s rozlišením 13 MPx a technologiemi Exmor RS for mobile, HDR video, Superior Auto a Noise Reduction (potlačení šumu). Opět zde Sony aplikuje své zkušenosti z oblasti digitálních fotoaparátů, Sony Xperia Z obsahuje první obrazový snímač Exmor RS pro mobilní zařízení na světě, s technologií HDR (High Dynamic Range) video pro chytré telefony. Technologie HDR dokáže vytvářet ostré fotografie i se silným protisvětlem, takže uživatelé mohou pořizovat snímky bez ztráty ostrosti bez ohledu na aktuální podmínky.

Sony_Xperia_Z_2

O pohon telefonu se stará čtyřjádrový procesor SnapDragon S4 taktovaný na frekvenci 1,5 GHz doplněný 2GB operační pamětí. Podle zkušeností je to až zbytečně moc na běh operačního systému Android ve verzi 4.1 (krátce po uvedení bude nahrazena dosud nejnovější verzí 4.2).

Sony_Xperia_Z_1

Design mobilu je překvapivě tenký, měří pouhých 7,9 mm. Navíc má zvýšenou odolnost podle normy IP 55 a IP 57. Za předpokladu, že jsou všechny porty a kryty telefonu pevně uzavřené, je telefon chráněn proti vniknutí proudu vody ze zdroje s nízkým tlakem z libovolného směru (IP 55), nebo je možné jej ponechat pod vodou do hloubky 1 metr po dobu až 30 minut (IP 57).

Sony_Xperia_Z_lifestyle2

Z datových technologií zvládá všechno až po LTE, ze zajímavých funkcí je samozřejmě přítomno NFC. Sony poprvé nasadilo funkci Battery Stamina, která údajně vhodným řízením výkonu prodlužuje dobu pohotovostního režimu až čtyřnásobně. Soiny Xperia Z se začne v prvním čtvrtletí 2013, cena ani konkrétní země zatím nebyly upřesněny.

Sony_Xperia_Z_lifestyle3

Reklama