CES 2013: ZTE Grand S, mobil ve velkém stylu

Reklama

Letos se na CESu roztrhl pytel s pětipalcovými mobily. Po několika, které jsme vám již představili, je další v řadě ZTE Grand S. Svými parametry si nijak nezadá s mobily ostatních značek. Rozhodně to bude vlajková loď výrobce a už se těšíme, až se dostane na náš trh.

Displej je tedy pětipalcový, výrobce ho označuje jako „screen capable of full-website display“, tedy mobil schopný zobrazit celou webovou stránku. K tomu jsem trochu skeptický, přeci jen se domnívám, že ani zvýšením rozlišení (v tomto případě na FullHD, tedy 1 920 × 1 080 bodů) nemá z ergonomického hlediska smysl cpát na pětipalcovou úhlopříčku celý web. Ale uvidíme, jak to bude vypadat k praxi.

ZTE_Grand_S_CES

O pohon se stará (překvapivě) čtyřjádrový procesor, tentokrát ale s frekvencí 1,7 GHz. Operační systém Android Jelly Bean si bude přímo lebedit v dvougigabytové operační paměti. pro vaše data je připraveno 16 GB, další získáte vložením paměťové karty. A budou pohříchu potřeba, fotoaparát je totiž 13Mpx se schopností natáčet 1080p video. Pro zlepšení kvality fotek i videí má vestavěný autofokus a diodový blesk.

Výrobce se dále chlubí tenkostí svého Grand S mobilu. Posuďte sami, rozměry činí 142 × 69 × 6.9 mm. Mám pocit, že u pětipalcových (jakožto i vícepalcových) mobilů se budeme bát, zda se po přílišném přitlačení na displej nerozlomí vejpůl. Samozřejmostí je podpora datových technologií až po LTE a všech funkcí, které dnešní smartphony s Androidem nabízí. V Číně se začne prodávat v prvním čtvrtletí.

Reklama