CES: Polaroid SC1630 jako smartfotoaparát s Androidem

Reklama

Asi nejsou daleko časy, kdy operační systém Android najdeme snad i v pračce či ledničce, zatím jej však oficiálně kromě mobilů dostal tento fotoaparát od Polaroidu. Kompakt se 16 Mpx má kromě dotekového displeje také modul pro Wi-Fi, sdílení fotek a HD videí bude snadné.

Polaroid SC1630 Smart Camera v sobě kombinuje funkce fotoaparátu a smartphonu. Z fotovýbavy tu máme 16Mpx CCD snímač, 3× optický zoom, microSDHC karty rozšíří vnitřní 512MB paměť. Nechybí 18 scénických režimů, pro ovládání, náhledy a úpravy snímků čeká 3,2″ TFT displej s rozlišením 800 × 400 bodů. Funkce zahrnují geotagging, detekci úsměvu, snímky se organizují v albu podle několika kategorií. Z Polaroidu se data dají sdílet na sociální sítě v několika krocích.

Polaroid se nezalekne konektivity, podporuje kromě Wi-Fi také bluetooth spojení. Android na palubě obsahuje plnohodnotný Market, takže se na foťáku budou hrát hry a instalovat aplikace. Verze Androidu zůstala zatím utajena, do obchodů by měl přijít s cenou 299 dolarů.

Reklama