CES: velká sláva pro Ameriku, nuda pro Evropu

Reklama

V Los Angeles proběhl minulý týden veletrh spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show), kde se kromě televizí a počítačů také občas představí nějaký ten tablet nebo mobil. Přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího, co jste na CESu mohli vidět.

Velká část představených telefonů se do Evropy vůbec nedostane. Byly vystaveny na americkém veletrhu a jsou určeny pro americký trh. Typickým příkladem je Nokia Lumia 900, nová vlajková loď finského výrobce. Běží na systému Windows Phone Mango, má 4,3palcový displej s rozlišením 480 × 800 bodů a váží 159 g.

Americký veletrh byl vůbec orientován na tamní LTE sítě. Například Samsung dovezl do USA hned několik LTE verzí svých oblíbených modelů: Galaxy Note, Galaxy Tab 7.7 (připravili jsme preview) a Galaxy Nexus. Až se někdy v Česku spustí LTE sítě, bude určitě z čeho vybírat.

Sony už vystupoval na CESu samostatně, bez přívěšku Ericssonu u jména. Představil dva modely řady Xperia, konkrétně Xperia ion a Xperia S. Zatímco LTE model ion je určen výhradně pro americký trh, s Xperií S se potkáme i v českých obchodech. Sony Xperia S má velký displej, hodně rychlý procesor a už teď se těšíme na fotky z 12Mpx fotoaparátu. Přečtěte si náš první pohled na Sony Xperia S.

HTC v USA představilo HTC Titan II s 16Mpx fotoaparátem, bohužel jen pro americké sítě AT&T, v Česku máme opět smůlu. Stejně tak se nejspíš nedočkáme dvou novinek od Motoroly, modelů Razr Maxx a Droid 4. Podobně nemá cenu se blíže zabývat LTE modely LG Viper a LG Spectrum (i když 1,5MHz dualcore procesor by nás rozhodně potěšil).

Vaši pozornost naopak zasluhují dva našlapané smartphony od Huawei. Oba by se měly prodávat v Evropě, takže je reálná šance, že se objeví i v Česku. Jedná se o velmi podobné modely P1 a P1 S charakterizované 4.3“ Super AMOLED displeji s rozlišením 960 × 540 bodů chráněnými Gorilla Glass, 1,5MHz procesory a operačním systémem Android ve verzi 4.0. Pročtěte si podrobnější první pohled na nové smartphony Huawei.

Další představená zařízení jsou buď z oblasti spotřební elektroniky nebo jejich výrobci nemají v Česku oficiální zastoupení, takže nelze očekávat, že bychom si je u nás mohli pořídit. O to více se těšíme na veletrh Mobile World Congress konaný koncem února v Barceloně. Tam představená záplava telefonů totiž bude určena primárně pro evropský trh.

Reklama