Češi při sledování hokeje strhli rekord v síti O2

Reklama

Letošní Mistrovství světa v ledním hokeji se zapisuje do dějin nejen ziskem medaile pro český národní tým po dlouhých 10 letech, ale především i rekordním datovým provozem.

Operátor O2 zaznamenal ve své síti během utkání o bronz špičku datového přenosu – ten se zastavil těsně pod magickou hranicí 1,5 Tbit/s. Špičky dosáhl datový přenos O2 ve třetí třetině sobotního zápasu českého národního týmu o bronzovou medaili, kdy diváci sledovali zápas jak v rámci internetového vysílání České televize, které O2 již tradičně zajišťovalo, tak i prostřednictvím samotné O2 TV.

„Nárůst je dán zejména vysíláním O2 TV v HD kvalitě. Diváci si mohli hokej v nejvyšší kvalitě vychutnat na všech typech zařízeních – jak mobilních telefonech, tak i v rámci pevné sítě. Už při loňském hokejovém šampionátu prolomilo O2 hranici 1 Tbit/s maximálním přenosem 1,2 Tbit/s během čtvrtfinále. Letos došlo k dalšímu, více než 20% nárůstu. Provoz dosáhl těsně k 1,5 Tbit/s,“ vysvětluje Tomáš Křešťák, ředitel pro fixní produkty a inovace v O2.

O2 před letošním Mistrovstvím světa v hokeji dokončilo generační update páteřní sítě. Všechny linky jsou aktuálně napojeny minimálně 100 Gbit/s porty. O2 jako první v Česku používá také IP porty o kapacitě 400 Gbit/s a např. do NIXu je spojuje do 800 Gbit/s linek. To umožňuje pokrýt dostatečnou kapacitou všechny špičky provozu a dává to i prostor pro další nárůst.

Reklama