Češi se bez mobilu neobejdou, drží ho v zubech nebo nosí v podprsence

Reklama

Virtuální operátor Tesco Mobile provedl výzkum, jak často se Češi odloučí od svého mobilního miláčka. Vyšlo to, co asi předpokládáte – všichni jsme náramní závisláci a telefon si s sebou bereme do postele, používáme ho na toaletě a tak dále.

Že na jednoho Čecha včetně těch, co ještě nebo už nemluví, připadá více než jeden mobil, je známá statistika, kterou nás krmí populární média minimálně jednou ročně. Tesco Mobile se rozhodl jít trochu víc do hloubky a ptal se svých zákazníků, kam všude si svůj mobilní telefon s sebou berou.

Výzkumná agentura Factum Invenio zjistila, že Češi odložili pouzdra na mobily, pravděpodobně je střídají tak často, že se investice do ochranného obalu nevyplatí. Muži nejčastěji nosí mobil v kapse kalhot (41 %), naštěstí nejméně čqsto (1 %) pak v ledvince okolo pasu. Oproti tomu ženy samozřejmě nejčastěji ukládají mobil do kabelky (51 %), v 1 % případů pak nosí telefon zastrčený za ramínkem podprsenky.

Co děláme s mobilem v noci? 84 % Čechů si ho bere s sebou do ložnice, jen 14 % lidí ho odloží ve vedlejší místnosti a pouhé 0,2 % ho na noc vypínají. Z těch, co tráví noc s mobilem, přibližně 50 % odkládá telefon na noční stolek, ovšem plůných 10 % si ho položí pod polštář.

Bez ohledu na denní dobu platí, že téměř polovina Čechů nepřeruší hovor na mobilu, když zrovna potřebují na záchod. Pokud už se ho rozhodnou přerušit, odkládají ho do kapsy kalhot (26 %), na podlahu (8,6 %), nebo do zubů (zejména muži). Bez mobilu se zkrátka obejde málokdo. Plných 92 % dotázaných se cítí špatně, pokud u sebe telefon nemají. A pouhých 14 % někdy proběhlý hovor naštval natolik, že po jeho ukončení mobil vzteky rozbili.

Reklama