Česká spořitelna testuje NFC platby

Reklama

Vybraní zákazníci České spořitelny již nyní testují bezkontaktní placení se svým mobilem iPhone 4/4S doplněným o NFC pouzdro. Pokud proběhne testování úspěšně, hodlá Česká spořitelna nabídnout službu všem zákazníkům v řádu měsíců.

Podle informací banky se jedná již o druhé kolo testování. Po kladných reakcí od vlastních zaměstnanců, kteří se zúčastnili prvního kola, se banka rozhodla rozšířit tým testerů i za hranice vlastních kanceláří. Aktuálně tak může prostřednictvím bezkontaktních plateb hradit svou útratu i několik vybraných zákazníků.

Apple iPhone 4S 64 GB

Rozměry: 115 × 59 × 9 mm, 140 g
Displej: 3,5″, 960 × 640 bodů, 16 mil barev, IPS LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1000 MHz, iOS
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 64000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Apple iPhone 4S 64GB v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Platby fungují všude, kde je k dispozici terminál pro již dříve představené bezkontaktní platební karty. Místo toho, abyste k platebnímu terminálu přikládali kartu Visa, stačí přiložit patřičně vybavený iPhone.

Kromě toho, že musíte být mezi vybranými testery, je potřeba iPhone doplnit o externí NFC zařízení. Tisková zpráva České spořitelny o jeho konkrétní podobě nemluví, webu Nearfield.cz se ale podařilo zjistit, že se jedná o pouzdro iCarte kanadské provenience. Dále je třeba stáhnout příslušnou aplikaci z App Storu.

Informace o vaší kartě budou uloženy v bezpečném úložišti, které je součástí pouzdra. V souladu s doporučeními mezinárodních karetních asociací probíhají platby do 500 Kč pouhým přiložením telefonu, u vyšších částek je třeba zadat PIN. Chcete-li si nad svou útratou udržet dokonalou kontrolu, můžete si zapnout nutnost zadávání PINu u všech plateb.

Komentář Mobinfo.cz

Jedná se samozřejmě pouze o testovací provoz, nelze očekávat, že by příliš mnoho majitelů zničilo designový vzhled svého iPhonu nějakým NFC pouzdrem. S brzkým příchodem nového iPhonu, u nějž se předpokládá přítomnost NFC v základní výbavě, se ale stane situace podstatně zajímavější. A to nejen kvůli iPhonu. Ostatní výrobci tuto funkci jistě brzy okopírují a lze proto očekávat, že se NFC mezi zákazníky postupem času velmi rozšíří. Pak už bude záležet jen na rychlosti obměny platebních terminálů, aby bylo přes NFC kde platit.

Reklama