Česká spořitelna varuje: odinstalujte aplikaci Blockers call 2019

Reklama

V internetovém i mobilním bankovnictví České spořitelny se objevilo varování před aplikací Blockers call 2019. Banka radí aplikaci odinstalovat, telefon restartovat a hlavně změnit přístupová hesla.

Zjevně se totiž jedná o tzv. škodlivou aplikaci, která sbírá uživatelské přihlašovací údaje a prostřednictvím internetu je někam odesílá. Původně přitom měla blokovat hovory od neznámých uživatelů.

Rada České spořitelny je tak jasná. Za prvé okamžitě aplikaci odinstalovat. Za druhé restartovat telefon do továrního nastavení, abyste se ujistili, že po aplikaci nezůstala v systému žádná zadní vrátka. No a do třetice okamžitě změnit všechna hesla, protože nikdy nevíte, která z nich aplikace ukradla, a která ještě ne.

Do budoucna spořitelna radí, abyste byli obezřetní zejména při povolování přístupu k nejrůznějším službám telefonu. Zejména aplikace, které vyžadují povolení podezřele mnoho, byste raději neměli instalovat vůbec. Nebo se aspoň u každého povolení zamyslet, jestli dává s ohledem na aplikaci logický smysl. A nainstalovat si dobrý antivirus.

Reklama