Český TV program: kopie lepší originálu? (aplikace)

Reklama

Pokud hledáte kvalitní aplikaci na prohlížení televizních programů, máte na systému Windows Phone v zásadě dvě možnosti. Vyzkoušet můžete starší TV Program, který nabízí velký výběr stanic, nebo dáte přednost této novější aplikaci. Ta je ale staršímu programu místy až nebezpečně podobná.

O starším TV Programu už jsme kdysi psali. Novinka je mu v některých ohledech hodně podobná, nabízí ale také několik odlišných funkcí.

Jak je snad z názvu patrné, aplikace slouží pro přehled o programech českých stanic, které by měly být přístupné drtivé většině uživatelů. Základní přehled je graficky až nebezpečně podobný starší aplikaci, na prvním listě také vidíte aktuálně běžící programy a vedle nich je výpis následného vysílacího programu. Dále už jsou ale patrné změny. Na samostatné záložce uvidíte večerní program, který bude pravděpodobně zajímat nejvíce uživatelů.

Hodně se mi líbí, že když ťuknu u aktuálního času na libovolný program, neukáže se mi výpis z ČSFD jako u TV Programu, ale přehled vysílacího schématu na následující hodiny. Když na vybraný pořad ťuknete znovu, dozvíte se jeho detailnější popis a můžete si nastavit upomínky, abyste na něj nezapomněli.

Nechybí ani přehled programů na další dny, i když je lehce schovaný. Stačí ovšem na záložce Následuje ťuknout na kterýkoliv pořad a uvidíte výpis na další dva dny dopředu.

Další možností zobrazení je časová osa, je sice trochu nepřehledná, ale zase z ní poznáte, jak se jednotlivé pořady časově překrývají. Nejoblíbenější televizní stanice si také můžete připnout jako dlaždici na plochu. Bohužel ale funguje jen jako odkaz.

Při používání se mi aplikace velmi osvědčila, jen mi trochu vadí, že je snad až příliš podobná konkurenčnímu produktu.

Operační systém: Windows Phone

Odkaz na stažení

Cena: freeware

Reklama