CETIN se dohodl s Ericssonem na budování sítě 5G

Reklama

Společnosti CETIN a Ericsson podepsaly smlouvu o dodávce technologií pro 5G síť. Jedná se o postupnou modernizaci více než čtyř tisícovek vysílačů.

Ericsson dodá CETINu rádiovou část sítě a také antény. Postupně zmodernizuje vysílače, které teď CETIN používá pro sítě 2G, 3G a 4G. V rámci podepsané smlouvy se Ericsson zavázal poskytnout technologii pro 100 % sítě, CETIN tedy nebude využívat technologie jiného dodavatele. CETIN pak svou síť pronajímá operátorům, zejména O2 nebo T-Mobile.

Pětiletý kontrakt zahrnuje kompletní modernizaci radiové části mobilní sítě společnosti CETIN s využitím portfolia Ericsson Radio System pro 5G Standalone (SA) i 5G Non-Standalone (NSA) řešení. Ta zahrnují pokročilé technologie Massive MIMO, Ericsson Spectrum Sharing, 5G New Radio (NR) Carrier Aggregation a možnosti vzdáleného upgradu na 5G SA. Součástí kontraktu je také anténní systém Ericsson (dříve Kathrein Mobile Communication), který zvýší pokrytí, kapacitu a umožní energeticky efektivnější provoz sítě.

Reklama